Врач рассказала, поможет ли победить Covid-19 карантин "выходного дня"

Врач рассказала, поможет ли победить Covid-19 карантин "выходного дня" / УНИАН

Екатерина Амосова оценила недавнюю инициативу нардепа из Слуги народа.

Лікар-кардіолог, доктор медичних наук і професор Катерина Амосова оцінила ініціативу нардепа від Слуги народу і керівника медичного комітету Ради Михайла Радуцького - про введення в Україні в умовах пандемії Covid-19 карантину вихідного дня.

Як розповіла вона в інтерв'ю Главреду, ідеї, подібні ідеї Радуцького, поки не знайшли підтвердження в щоденній медичній практиці.

"Я моніторю англомовні публікації, які, в тому числі стосуються й ефективності різних обмежувальних заходів на рівні організації охорони здоров'я, соціальної медицини, методів лікування і профілактики людей. До чого я веду? Я зустрічала такі ідеї, але не чула доказів їх ефективності. Мені здається - перш, ніж піддавати цьому всю країну з різною епідситуацією в регіонах, можна було б спробувати ввести такий карантин в одному місті як пілотний проект та оцінити ефективність. Західна наука стверджує, що карантини дозволяють перервати поширення інфекції, і чим вони довше, тим це ефективніше. Тобто такі локдауни повинні бути досить довгими, і їх не потрібно поспішати знімати", - заявила Амосова.

За словами медика, над розв'язанням проблеми зі введенням / не введенням жорсткого карантину (подібного до того, що вводився навесні 2020 року) зараз б'ються кращі вчені по всьому світу – і безрезультатно.

"За даними так званого числа репродукції, поширення інфекції в місті чи регіоні зменшується, як тільки зменшується число хворих. Після цього неминуче слід зменшення локдауна і також неминуче інфекція знову починає швидше поширюватися. Тому, щоб не жити за такою синусоїдою, світові вчені намагаються знайти більш щадні підходи, ніж тотальний локдаун. Бо він не розв'яже проблеми. Тому окремі країни вводять комендантські години, а Великобританія серйозно обговорює питання такого переривника, бо їм нікуди класти хворих. Але до появи вакцини ніхто точно не знає, який з цих шляхів виявиться найбільш правильним", ‒ підсумувала Амосова.

Читати такожЛікар пояснила закупівлю Україною "неефективного" ремдесівіру від Covid-19

Нагадаємо, раніше Главред повідомляв:

Автор: Дмитрий Видоменко
Новости сейчасКонтакты