Путінська влада у Росії може впасти лише тоді, коли на протести вийдуть два мегаполіси – Москва і Санкт-Петербург. При цьому Кремль не контролює регіони, і протести в Хабаровську – "це перша ластівка і прояв кризи поліцейської держави в Росії".
Таку думку висловив політичний експерт аналітичного центру DemocracyHouse Анатолій Октисюк під час чату на сайті Главред.
"Хабаровськ є демонстрацією для всіх регіонів, вони в силах організувати протест і показати, що їх дістало свавілля Москви (...) це дійсно так, тому що Путін контролює Москву і не контролює периферію. Протест у Росії - це протест у Москві. Подивіться на історію: під час двох революцій влада падала у Росії тільки завдяки протестам у двох містах - в Петрограді, а також частково в Москві. Тому влада в Росії може впасти тільки тоді, коли повстануть два мегаполіси. І я більше ніж впевнений, що вони піднімуться. А коли це станеться, регіональні еліти легко підхоплять протести. А там піде і Кавказ", - вважає Октисюк.
Читати такожПротести у Хабаровську: чи затріщить Росія по швах"Великий протест в Росії - не за горами. Вже створені всі передумови. Але Хабаровськ - це протест, умовно кажучи, місцевого губернатора, він не є ідеологічним. Протест у Росії буде проти несправедливості й поліцейщини після того, як когось поб'ють, вб'ють або затримають. Тобто все буде починатися не з політичних гасел в Росії", - додав він.
При цьому аналітик висловив думку, що протести в Росії можуть мати погані наслідки для всієї європейської безпеки, тому що РФ може розвалитися.
Як повідомляв Главред, російський політичний аналітик Ольга Курносова вважає, що президент Росії Володимир Путін може відмовитися від участі в чергових президентських виборах у Росії 2024 року.