Эксперт объяснил действия Франции и сделал прогноз по ситуации в Карабахе

В дальнейшем стороны намерены решать ситуацию по Нагорному Карабаху дипломатическим путем - эксперт / Reuters

Следом за Францией опасается усиления роли Турции на Кавказе и Германия, утверждает Дмитрий Левусь.

Резолюція сенату Франції із закликом до уряду визнати незалежність Нагірного Карабаху свідчить про те, що у Парижі незадоволені роллю Мінської групи ОБСЄ у врегулюванні конфлікту і побоюються посилення ролі Туреччини на Південному Кавказі.

Про це заявив політолог Дмитро Левусь в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи ситуацію з позицією Франції щодо нагірнокарабаського конфлікту.

За його словами, для Франції є неприйнятним той факт, що механізми Мінської групи ОБСЄ – яка виступає гарантом вирішення конфлікту – виявилися недієздатними. Також у Парижі побоюються зростання впливу Туреччини на Південному Кавказі. Третім фактором є діяльність діаспори Вірменії.

"Є декілька причин. По-перше, Франція відчула себе скривдженою, тому що не працюють діючі механізми, та ж Мінська група ОБСЄ, де Франція грала дуже велику роль. По-друге, вона ображена через зростання ролі Туреччини у Кавказькому регіоні. Є такі ж побоювання і у Німеччини. І третя причина, яку завжди згадує азербайджанська сторона, - діяльність вірменської діаспори у світі", - пояснив Левусь.Читати такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії

Також він вважає, що пауза у перемовному процесі свідчить про відсутність у сторін намірів для загострення конфлікту і прагнення вирішити конфронтацію шляхом перемовин.

"Сторони намагатимуться дипломатично закріпити свої успіхи або побудувати нові союзницькі відносини і не втратити ще більше", - підкреслив політолог.

Позиція Франції щодо Нагірного Карабаху

Автор: Андрей Ганчук
Новости сейчасКонтакты