ООН признает право Киева на решение вопросов, связанных с национальной безопасностью государства.
Заборона на мовлення телеканалів 112 Україна, NewsOne і ZiK може позначитися на свободі слова в Україні, тому що засоби масової інформації можуть поширювати різні відомості та ідеї. При цьому держави мають право захищати свої національні інтереси в питанні протидії дезінформації, заявили в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє Радіо Свобода.
Зокрема, глава моніторингової місії Організації з прав людини Матильда Богнер вважає, що держави за законом можуть протистояти інформаційним викликам, які загрожують національній безпеці. Однак заборона на роботу каналів може мати наслідки для свободи слова в Україні.
"Хоча для держави законною метою є захист національної безпеки, в тому числі шляхом протидії дезінформації, УВКПЛ стурбоване тим, що це рішення може вплинути на свободу слова в Україні і нагадує, що держави зобов'язані поважати, захищати і забезпечувати права на свободу вираження думок", - сказала Богнер, підкресливши, що у журналістів є право поширювати різну інформацію.Читати такожУ Кабміні розкрили головні причини блокади "каналів Медведчука"
Блокування "каналів Медведчука" в Україні
Президент України Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про впровадження в дію рішення РНБО про санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака – соратника Віктора Медведчука. Термін обмежень - 5 років. У зв'язку з цим на території України заборонили мовлення телеканалів 112 Україна, Zik і NewsOne, власником яких є Козак.
24 лютого з'явилася інформація про те, що журналісти "каналів Медведчука" повинні були запустити новий проект на базі телеканалу Перший незалежний вже в квітні. Телеканал в оновленому форматі запрацював 26 лютого, проте через годину медіаресурс було відключено кабельними операторами на вимогу СБУ.