Італія, яка є другим осередком небезпечного коронавірусу COVID-19 після Китаю, може стати тією країною, з якої почнеться нова глобальна фінансова криза. Таке припущення висловив економічний оглядач The Washington Post Девід Лінч.
За його словами, італійські банки довгий час вважалися найслабшими в Європі, і зараз все залежить від того, наскільки добре вони витримають випробування. Експерт вважає, що криза в Італії може призвести до того, що бізнес не зможе обслужити власні кредити, приватні особи також не зможуть платити за кредитами.
"Іншою проблемою банківської системи Італії може стати те, що в умовах дорогих антикризових заходів, оголошених італійською владою, державні облігації, що їх тримають банки, втратять привабливість і подешевшають. Кредитним установам доведеться створювати резерви, що негативно позначиться на їхньому капіталі і здатності дотримуватися обов'язкових нормативів", - додав Лінч.
Читати такожУкраїнцям потрібно терміново готуватися до кризиЯк повідомляв Главред, раніше економічний аналітик Джессі Коломбо, який передрік кризу 2008 року, також заявив, що китайський коронавірус COVID-19, може стати спусковим гачком для початку нової фінансової кризи. За його словами, економіка вже давно йде до рецесії, а на світових ринках вже назріли нові "бульбашки", які можуть лопнути в будь-який момент. Однією з найбільш небезпечних аналітик вважає "кредитну бульбашку" Китаю.
Коломбо також прогнозує, що чергова фінансова криза може виявитися серйознішою за попередню. За його словами, справа в тому, що з часів фінансової кризи 2008 року загальний обсяг боргових зобов'язань в різних сегментах економіки зріс на 100 трлн доларів.