Кабмин утвердил реформу пенсионной системы - что изменилось

Кабмин утвердил реформу пенсионной системы / УНИАН

Кабинет министров поддержал законопроект, составленный специалистами Минсоцполитики.

Уряд затвердив законопроєкт від Мінсоцполітики, який присвячений професійній накопичувальній системі пенсій.

Відповідне рішення було прийнято в середу, 18 листопада нинішнього року, на засіданні Кабміну. Як повідомляють чиновники, законопроєкт передбачає накопичувальні пенсії, але для окремих категорій українців. У документі все розподілено за Списками №1 і №2, в які ходять представники спеціальностей, шкідливих для здоров'я (шахтарі, співробітники хімічних і металургійних заводів і т.д.).

В Україні представники таких професій мають право на пільговий вихід на пенсію (за Списком №1 ‒ з 50 років, за Списком №2 ‒ з 55 років). Пенсію їм оформляють за звичайною процедурою - через Пенсійний фонд. Але різницю між пільговим і звичайним віком виходу на пенсію повинні погашати роботодавці.

Проте, як вказали співробітники Мінсоцполітики в пояснювальній записці до законопроєкту, з 2010 року заборгованість перед ПФ з пільгових пенсій зросла більш ніж у п'ять разів і продовжує збільшуватися на півтора мільярда гривень на рік. Щороку роботодавці не компенсують ПФ 25% всіх пільгових пенсій. Більш того, безліч підприємств, з яких люди йшли на пенсію, вже збанкрутували та закриті ‒ тобто стягувати заборгованість з роботодавців не представляється можливим.

Для того, щоб розв'язувати таку проблему, в Мінсоцполітики запропонували нову схему ‒ накопичувальні пенсії для представників пільгових професій. Накопичувати пенсії будуть коштом роботодавців. Для цього їм підвищать єдиний соціальний внесок (для Списку №2 ‒ на 7%, для списку №1 ‒ на 15%). Більш того, роботодавців зобов'яжуть відкривати пенсійні рахунки для співробітників (у віці до 35 років)

У відомстві планують запуск пенсійних програм трьох видів - для виходу на пенсію з 50 років, для виходу на пенсію з 55 років і програма добровільної участі (від 35 років). Відповідні умови пропишуть у колективних трудових договорах.

Читати такожУ Раді підтримали компенсації громадянам за затримку пенсій і зарплат

Пенсії в Україні - останні новини:

Новости сейчасКонтакты