В умовах пандемії коронавірусу політика Федерального резерву США додатково друкувати долари з метою підтримати економіку країни викликає "валютні побоювання". А це, в свою чергу, може покласти кінець пануванню долара.
Про це заявили стратеги агентства Goldman Sachs, пише Bloomberg.
Аналітики прогнозують, що американський долар може втратити статус світової резервної валюти внаслідок різкого підвищення цін на золото. Інвестори турбуються, що додаткова емісія доларів викличе інфляцію в майбутньому, коли вони будуть відходити від долара і активно купувати золото.
"Золото є останньою інстанцією, особливо в умовах, подібних до нинішньої, коли уряди знецінюють свої паперові валюти і опускають реальні процентні ставки до рекордних мінімумів", – зазначив один зі стратегів Goldman.
За їх словами, наразі "існують реальні побоювання з приводу довговічності долара США як резервної валюти".
Читати такожЩо буде з економікою України після пандемії: у Кабміні розглядають три сценаріїЯк повідомляв Главред, після угоди ЄС про створення фонду відновлення економіки європейська валюта може зміцнитися до 1,185 долара за євро. А справедливою вартістю в довгостроковій перспективі вважають рівень 1,24 долара за євро. Про це йдеться в прогнозі Credit Agricole. Наголошується, що це безпосередньо вплине на Україну.
Зокрема, до початку літа більше 12% держборгу було номіновано в європейській валюті – 271 млрд грн в гривневому еквіваленті. Наголошується, що зміцнення євро підвищить витрати держбюджету на обслуговування цієї частини боргу і навпаки.