Новоспечений глава Нацбанку Кирило Шевченко, який був обраний Радою 16 липня, назвав чотири пріоритети на посаді.
Про це він сказав на брифінгу в понеділок, передає прес-служба НБУ.
"У мене є чітке бачення, як буде розвиватися банківський і фінансовий сектор в наступні роки. Мій курс базується на чотирьох основних пріоритетах. Перший - це реальне відновлення кредитування", - сказав Шевченко.
За його словами, для української економіки, "яка сьогодні знаходиться в стані кризи, викликаної вірусом, як ніколи важливі ресурси та підтримка банківського сектора".
Читати такожЧого чекати від нового глави НБУ Кирила Шевченка
"Тому наше спільне завдання з урядом - підготувати банківську систему до кредитування важливих проектів, які дадуть поштовх економіці. Вже сьогодні у банків достатньо ліквідності, достатньо коштів для того, щоб запустити масштабне кредитування. Другий пріоритет - зниження поганих портфелів в банках", - зазначив глава Нацбанку.
Він зазначив, що до недавнього часу був головою державного банку, що має найменший кредит поганих портфелів", тому він знає як "зробити це на ділі, а не словах".
"Третій пріоритет - збереження макрофінансової стабільності. Макростабільність - це безумовне досягнення останніх 5 років. Це фундамент для здорової економіки. Не буде у нас нездорової інфляції. Валютна політика залишиться зваженою", - повідомив Шевченко.
Водночас, підкреслив він, валютна політика має сприяти зростанню економіки.
"Четвертий пріоритет - продовження і поглиблення співпраці з нашими міжнародними партнерами. Це ще один мій пріоритет. Я займаюся цим з першого дня, тобто відсьогодні. Так само, як незалежність Нацбанку, конструктивні відносини з міжнародними фінансовими інститутами, міжнародною спільнотою, слід підтримувати", - додав він.
Нагадаємо, Шевченко призначили новим керівником Нацбанку на засіданні Верховної ради. Кандидатуру голови правління Укргазбанку підтримали 332 народних депутатів. Шевченко змінив на посаді керівника НБУ Якова Смолія, який подав у відставку.