Якщо Київ припинить роботу з Міжнародним валютним фондом, на державу очікує зростання витрат на обслуговування боргу, зниження припливу іноземних інвестицій і тиск на валютні резерви. Курс гривні в такому випадку буде знижуватися, а ціни в країні зростуть, заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, повідомляє пресслужба НБУ.
"Уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс і, відповідно, інфляція прискориться", - сказав він.
За словами Сологуба, якщо українська держава відмовиться від співпраці з МВФ і почне реалізацію "суверенної економічної політики", доведеться знизити витрати на низку проектів, фінансування яких пов'язане з держбюджетом – інвестиції в будівництво доріг, покращення соціальних стандартів, а також підтримка малого і середнього бізнесу. Крім того, на країну очікує зростання процентних ставок, тому що регулятору доведеться посилити монетарну політику з метою контролю рівня інфляції.Читати такожУ Зеленського оголосили про вимоги України до МВФ
Згідно позиції Нацбанку, вимоги Фонду відповідають державним інтересам України. Як вважає чиновник, з цим погодяться і українці.
"Щодо того, що нібито вимоги МВФ не відповідають національним інтересам України. Запитайте українців, чи потрібні їм боротьба з корупцією, чесні суди і Нацбанк, який забезпечує низьку і стабільну інфляцію", - підкреслив Сологуб.