Для того щоб заощадити на комунальних платіжках за газ, серед усіх постачальників палива українцям слід обирати державну компанію Нафтогаз, яка пропонує ціну в середньому на 30-40% нижче, ніж інші постачальники.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський у четвер, 31 грудня, під час свого робочого візиту до Івано-Франківської області, коментуючи ситуацію з тарифами на газ, повідомляє пресслужба глави держави.
Гарант нагадав, що з серпня 2020 року в Україні працює ринок газу. Громадяни мають право самостійно і вільно обирати постачальника палива, що пропонує найбільш вигідні умови.
"Державні компанії для того і потрібні, щоб працювати в інтересах суспільства, створювати вигідні можливості для звичайних людей. Нафтогаз має чітко показати українцям, як компанія забезпечить газ дешевше", - сказав президент, зазначивши, що він вже обговорив питання з цінами на газ для населення з главою Нафтогазу Андрієм Коболєвим.Читати такожАрешт житла, штрафи і заборона на виїзд з країни: як у Раді планують стягнення боргів за комуналку
Зеленський уточнив, що незважаючи на правила ринку, держава забезпечує найбільш низькі ціни для всіх постачальників газу і буде працювати над їх зниженням.
"Незважаючи на те що країна перейшла на ринок газу і ринок диктує ціни, все-таки у Нафтогазу сьогодні найдешевші ціни з усіх постачальників", - додав президент.
У повідомленні також йдеться про те, що населенню постачають газ понад 50 компаній. Ціни різняться в залежності від області. Наприклад, у січні 2021 року вартість кубометра палива від Нафтогазу становить 7,22 грн з податком на додану вартість. Ціна обласних газзбутів - в середньому 9,9 грн/куб. м з ПДВ. Нерідко постачальники встановлюють ціну на 30-40% вище, ніж у компанії Нафтогаз.
"Ми навіть знайшли одну компанію, яка пропонує на 50% більшу ціну, ніж Нафтогаз", - запевнив Зеленський.
Глава держави підкреслив, що місцева влада повинна роз'яснити людям питання економії на платіжках за газ. Якщо користуватися послугами Нафтогазу та Ощадбанку, можна заощадити до 40%.Читати такожМінімалка, хліб, газ, транспорт і зв'язок: що і наскільки виросте в Україні в січні