Хна – доступний і безпечний спосіб пофарбувати волосся в домашніх умовах, кажуть одні. Після хни колір волосся змінити не можна, тільки відрізати, кажуть другі. Хна лікує волосся, кажуть треті. А є ще й ті, хто скаже вам, що, змінюючи колір волосся, змінюєте долю, тому волосся взагалі краще не фарбувати.
Чесно кажучи, міфів і легенд про хну вдосталь. Далеко ходити не треба – у всіх, напевно, є подруги або знайомі, які фарбували волосся хною, а потім свій досвід – вдалий чи не дуже – нав'язують іншим.
Крім того, в інтернеті можна знайти купу відгуків на будь-який смак і колір, і якщо ви вагаєтеся, то повірите тому, на кого потрапите насамперед. Але якщо ви зайшли на цю сторінку, то скоріше за все ще не вирішили, чи варто фарбувати волосся хною. Або ви хочете дізнатися, шкідливе чи корисне фарбування волосся хною, і які є протипоказання? Відповіді на ці та інші питання, а також про переваги і недоліки фарбування волосся хною читайте нижче.
Також Главред зібрав фотогалерею найсвіжіших варіантів фарбування волосся хною - гляньте обов'язково, можливо, вам сподобається відтінок волосся, і ви захочете створити таку красу у себе на голові. І пам'ятайте: не варто занадто перебільшувати значення волосся, а експерименти – це завжди добре, так чи інакше – досвід неоціненний!
Усім відома хна – це унікальна фарба з висушеного листя чагарнику лавсонії, який росте в зонах спекотного і сухого клімату, переважно в Індії, Судані та Єгипті. Фарба недорога, зазвичай в магазинах косметики її можна знайти на найнижчих полицях.
Після фарбування хною волосся набуває мідного кольору і гарно блищить. Разом з тим тонке волосся стає жорсткішим і здається густішим, а густе волосся - пишнішим. Зверніть увагу, що справжня хна дає тільки рудий колір. Всі інші варіанти – не більше, ніж бажання виробників заробити.
Ви повинні бути готовими до того, що якщо раптом захочете змінити колір волосся, який ви отримали після фарбування хною, то перукар може вам відмовити або візьметься за справу неохоче.
Чому так відбувається?
Річ у тім, що змити хну складно. Молекули хни дуже сильно чіпляються за лусочки волосся, проникають під них і підіймають. В результаті лусочки вже не можуть щільно прилягати, вони не закриваються, волосся поступово втрачає вологу, стає пористим, сухим.
До речі, звичайна фарба для волосся проникає в структуру волосся без відкриття лусочок.
Так ось, коли з таким волоссям, в якому повно порожніх «кишеньок», ви приходите до перукаря, то перед ним стоїть нелегке завдання – як вимити фарбу так, щоб не зіпсувати волосся, яке вже зруйновані, адже лусочки відкриті.
Читайте такожФарбування волосся удома: названі найбільші хибні уявлення
Хибна думка, що якщо хна – натуральна фарба, то фарбувати волосся можна коли завгодно. Чим частіше ви будете фарбувати волосся, тим гіршим воно стане.
Тому хною можна фарбувати волосся не частіше, ніж раз на два місяці. Не слухайте тих, хто скаже вам, що він все життя фарбував волосся хною досить часто, і нічого – воно живе.
Є ще така схема фарбування волосся хною – вона заснована на тому, яке у вас волосся:
Якщо додати трохи фантазії, а точніше, змішати кілька інгредієнтів, то можна отримати цікаві відтінки волосся.
Легкий рудий. Хну розводять на основі відвару квітів ромашки. Потім додають трохи куркуми.
Каштановий. У розчин для приготування хни додають 5 столових ложок на склянку кави і заварюють.
Золотий. Щоб отримати відтінок волосся золото, ідеальною добавкою стане шафран або лимонний сік.
Читайте такожУ моду повернулося ефектне фарбування волосся в стилі 90-х: фото
Щоб потім не перейматися, що ви зіпсували волосся, і не скаржитися на те, що хна – це жах, дізнайтеся, чи не протипоказана хна для вас.
А протипоказання наступні:
Читайте такожОдразу плюс 10 років: фарбування короткого волосся, яке додає вікуОбміркуйте все, зважте всі За і Проти. А про те, як правильно пофарбувати волосся хною, ми розповімо вам наступного разу.