Великий пост 2020 – календарь питания, меню, рецепты простые и сытные

Великий пост 2020 – питание по дням и меню – простые рецепты блюд, что можно есть в Великий пост / 1zoom.ru

Что можно есть в Великий пост 2020 и какое меню готовить – наглядно объясняет Главред.

Коли починається Великий піст 2020, що можна їсти у Великий піст і які страви найпростіше приготувати – розібрався Главред напередодні найголовнішого і самого суворого православного посту року.

Великий піст 2020 – дати

Починається Великий піст 2020 вже через пару тижнів у понеділок, 2 березня – і закінчиться в суботу, 18 квітня. Наступна за нею неділя – 19 квітня – і буде святом Воскресіння Господнього, тобто Великоднем.

При цьому нинішній тиждень – останні дні у православних у цьому місяці, коли ще можна їсти м'ясо.

З 24 березня починається Масляна 2020 – і у віруючих м'ясо вже під забороною (хоча яйця і молоко вживати ще можна).

Сам Великий піст триватиме сім тижнів: 40 днів – як пам'ять про піст, який тримав Ісус, і ще тиждень – кожен день якого покликаний нагадати віруючим про ті чи інші останні дні земного життя Спасителя, його страту і поховання. На 49-й день від початку посту православні святкують Великдень, усі заборони в їжі знімаються.

Читайте такожРіздвяний піст: що можна їсти по днях, швидкі і недорогі рецепти

Великий піст 2020 – харчування по днях: що можна їсти в піст

У піст не їдять молочні продукти, яйця та м'ясні продукти. Риба і приготування їжі з додаванням олії дозволяється лише у певні дні.

Не тримати піст дозволяється літнім людям і дітям до 14 років, вагітним жінкам і хворим, мандрівникам і військовим.

Суворо дотримуються посту монахи, послушники і священнослужителі – мирянам (особливо тим, у кого трудомістка робота і великі фізичні навантаження) послаблення в пості дозволяється. У будь-якому випадку, перш ніж починати тримати піст – береться благословення у священика, і з ним можна порадитися, наскільки суворого посту людині дотримуватися.

Головне в піст – не відмова від м'яса та інших скоромних продуктів, а відмова від усякого гріха – не тільки у вчинках, але і в думках!

Так чи інакше, найстрогіші дні Великого посту 2020 – це перший день і Страсна п'ятниця (в цьому році – 17 квітня), коли церковний статут наказує утримуватися від їжі. Багато хто навіть води намагається в Страсну п'ятницю не пити – мінімум до виносу Плащаниці на церковній службі (це зазвичай відбувається о п'ятій-шостій годині вечора).

Загалом, на Великий піст календар харчування по днях виглядає так:

Великий піст 2020 – календар харчування наочно

Великий піст 2020 – календар харчування по днях / Главред

Пісні страви – рецепти на Великий піст 2020 прості

Ми пропонуємо вам пісні страви на святковий стіл – на Благовіщення, наприклад.

А, скажімо, пісні страви на вечерю можна приготувати і простіше – просто відварити кашу або зробити овочевий супчик без бульйону, на воді. Відмінно смакуватимуть і пісні страви з картоплі – від просто бараболі в жупанах (куди вже простіше!) до картопляних зразів з грибами.

Кальмари в томатному соусі

Знадобиться:

Для соусу:

Як готувати:

Кальмари промити і видалити нутрощі. Порожні тушки на одну-дві хвилини занурити в киплячу воду – прополоскати в холодній, змив темну плівку з поверхні.

Натерти моркву на крупній тертці, цибулю нарізати подрібніше – протушкувати на сковороді з рослинним маслом до м'якості.

Відварити рис до готовності, додати до нього тушковану моркву з цибулею. Солити і перчити за смаком. Отриманим фаршем начинити кальмари.

Приготувати соус: помідори обдати окропом і опустити в холодну воду, щоб легше знімалася шкірка. Нашаткувати томатну м'якоть дрібніше.

У розігріту на сковороді олію додати спочатку часник (можна просто опустити розрізані на половинки зубчики на пару хвилин, а потім їх видалити), а потім нарізану томатну м'якоть. Тушкувати на маленькому вогні до отримання пюреподібної каші.

Влити до томатів воду/овочевий бульйон і тушкувати ще пару хвилин (але не більше 3-х хвилин), додати нарізану зелень.

Залити соусом начинені кальмари.

Салат з буряка з імбиром

Знадобиться:

Як готувати:

Усі овочі ретельно вимити і тонко нарізати: селеру найкраще – кільцями, а буряк і моркву можна натерти на крупній тертці. Селеру при цьому варто пом'яти руками, щоб та пустила сік.

Для заправки змішати дрібно натерті часник і імбир, масло, сік лимона і перець. Суміш збовтати і дати настоятися хвилин 10-15.

З'єднати нашатковані овочі з заправкою.

Пісні страви з грибами – шампіньйони з горіховим соусом

Знадобиться:

Як готувати:

Це пісні страви – рецепти відео яких ми пропонуємо подивитися наочно:

Автор: Екатерина Присяжнюк
Новости сейчасКонтакты