День літнього сонцестояння – це особливе свято. Не просто астрономічна зміна сезонів, доба з найкоротшою ніччю і найдовшим у році днем – а містичний день, коли прийнято загадувати найзаповітніше бажання.
Главред розібрався, що не можна робити в День літнього сонцестояння 2020, а що потрібно – ритуали, прикмети, традиції.
У 2020 році день літнього сонцевороту (так ще називають літнє сонцестояння) настає 20 червня. Але так як це відбувається о 21:44 за UTC – то за київським часом День літнього сонцестояння в Україні настане 21 червня, о 00:44.
Після цього світловий день стане коротшими, а ночі – довшими. І так – аж до дня зимового сонцестояння.
Читати такожДень Федота 2020: яке сьогодні свято 20 червня, прикмети
Потрібно загадати найзаповітніше бажання. Головне – чітко сформулювати його і подумки візуалізувати. Є і народний метод, як загадати бажання в День літнього сонцестояння: після того, як подумки вимовиш бажання – перелізти через 12 парканів, і тоді, мовляв, воно неодмінно збудеться протягом наступних дванадцяти місяців.
Читати такожВальпургієва ніч 2020: обряди на любов, ритуали, прикмети і заборониТреба зібрати ранкову росу: якщо вмитися нею – вона подарує людині здоров'я і красу.
Ритуал назахист будинку від всяких бід – покласти біля порога кропиву, що зірвана на літнє сонцестояння. З цією ж метою можна повісити в будинку лікарські трави або поставити букет із них (за повір'ям, вони в цей день отримують від вищих сил особливу чудодійну силу).
Ритуал на заміжжя – сплести вінок з польових квітів, особливо з рослини іван-да-марья, думаючи про коханого і представляючи ваше весілля. Як альтернатива – змайструвати ляльку-оберіг із цілющих трав і квітів і підкинути її в кишеню судженому. Вважається, що після такого він неодмінно покличе заміж.
Ритуал на багатство – зарядити сонячною енергією гаманець або навіть банківську карту (останню – магнітної стороною вниз, щоб її не зіпсувало сонце). Для цього читають спеціальне замовляння: «Як вийду я перекрестясь, піду в чисто поле. У чистому полі стоїть бел-горючий камінь Аладир. І стікаються до того каменя річки, з Півночі та з Півдня, з Заходу та Сходу! Так і ви, грошики, стекайтесь в мій гаманець зі всіх сторін світу: з Півночі та з Півдня, з Заходу та зі Сходу – бурхливими річками і тихими струмочками. І немає меж, немає кінця цим річкам і грошовим потокам. І замок для моїх грошей – бел-горючий камінь Аладир! Хай буде так! Амінь!»