Що потрібно робити городнику і садівникові в лютому – підкаже детальний місячний посівний календар на лютий 2021 року, де по днях і фазах Місяця розписані всі роботи.
Наприклад, експерти стверджують, що лютий - найкращий місяць для щеплення плодових культур. Мова зараз не про вакцину від коронавірусу, а про те, щоб прищепити (вростити) до стебла однієї рослини – шматок іншої. Це робиться для об'єднання корисних властивостей цих рослин.
З другої половини лютого починають захищати дерева від сонячно-теплових опіків. Справа в тому, що сонячні промені, відбиваючись від снігового покриву, можуть сильно пошкодити рослинам. До того ж вдень сонце нагріває клітинну рідину рослин – а вночі рідина замерзає і може сильно пошкодити тканини. Тому так важливо побілити плодові дерева в лютому (якщо їх не білили восени або якщо побілка змилася). Важливо - не білити при температурі нижче 5 градусів морозу.
Читайте такожЯк виростити огірки на підвіконні до 8 Березня і не тількиПід настом у лютому часто починають плодитися миші. Тому сніг навколо дерев краще приминати - щоб мишенята не дісталися до смачної деревини.
Лютий - це ще й час інспекції в льохах і підвалах. У першу чергу ревізію варто влаштувати картоплі і яблукам.
У цьому ж місяці час закуповувати насіння для вегетаційного періоду. А деяке насіння - вже і висаджувати на розсаду. Наприклад, у лютому висаджують на розсаду насіння помідорів (до 15 лютого – щоб отримати перший урожай у червні), перцю, баклажанів, огірків (не пізніше 20 лютого – щоб дозріли на підвіконні до травневих свят). Висаджують і насіння квітів: гвоздики Шабо, лобелії, братків та інших красунь.
А якщо в лютому на підвіконні висадити ріпчасту цибулю – то на жіночий день 8 Березня святковий стіл точно не залишиться без зеленої цибульки.
Для тих, хто вважає за краще святити насіння перед посадкою - нагадуємо, якого числа Благовіщення 2021 і що треба знати про свято (святять насіння саме на Благовіщення).
30 січня – 1 лютого: Діва
Можна сіяти на розсаду:
Потрібно рихлити грунт.
1-3 лютого: Терези
Можна сіяти:
3-5 лютого: Скорпіон
Не варто нічого сіяти ввечері 4 лютого – під час переходу місяця з третьої в четверту чверть. В інший час можна сіяти:
5-7 лютого: Стрілець
Можна рихлити грунт і боротися зі шкідниками.
7-10 лютого: Козеріг
Можна заготовлювати живці й обрізати плодові дерева.
10-14 лютого: Водолій/Риби
11 лютого о 23:07 за Києвом настане молодик – у дні молодика з рослинами працювати не можна.
Лише 13-14-го числа можна посіяти петрушку, гірчицю, крес-салат, томати, баклажани, перець, гарбузові та багаторічні квіткові культури.
14-17 лютого: Овен
Можна сіяти:
Також варто рихлити грунт у горщиках.
17-19 лютого: Телець
Можна поливати і підгодовувати рослин (вибирайте мінеральні добрива), а також сіяти:
19-22 лютого: Близнюки
19 лютого краще нічого не сіяти (черговий перехід місяця з чверті в чверть). А ось в інші дні можна сіяти:
22-24 лютого: Рак
Можна сіяти на розсадження томати і гарбузи, перець і баклажани, кавуни і дині, щавель і артишок – а також пікірувати ту розсаду, що вже є.
Потрібно поливати рослини і підгодовувати їх (мінеральними добривами).
24-26 лютого: Лев
Можна зайнятися живцюванням хризантем. Також варто посіяти такі пряні трави, як розмарин, майоран і базилік.
26-28 лютого: Діва
27 лютого настає повний місяць - тому в ці дні сіяти нічого не можна.
А раніше ми вже опублікували весь місячний посівний календар на 2021 рік: таблиця і слушні поради.