Сучасні технології зробили революцію в тому, як ми взаємодіємо один з одним. Ніколи у нас не було такого зв'язку, щоб розділити моменти нашого життя не тільки з нашими близькими, але і з ким-небудь на планеті. Але як і у всього такого захоплюючого, часто є і зворотні сторони.
Багато психологів повідомляють про руйнівний вплив нав'язливого використання мобільного телефону на психічне благополуччя молодих людей. Це включає в себе безліч досліджень, в яких повідомляється про зростання безсоння, депресії, низької самооцінки і навіть суїцидальних думок, пов'язаних з надмірним використанням мобільного телефону.
Але не тільки молоді люди стають жертвами цих почуттів.
«Ми так звикли тримати наші телефони в руках, оскільки їх використання стало невід'ємною частиною життя суспільства. Ми повинні бути доступними в будь - який час», - говорить Шелбі Томас, соціальний працівник, захисник психічного здоров'я та засновник ReMe, ресурсу, який допомагає людям розвивати здорові відносини з соціальними мережами та їхніми телефонами.
"Використання соціальних мереж стало основним продуктом, який апелює до нашого природного людського бажання залишатися на зв'язку з іншими. Наші телефони з'єднують нас, але, згідно з деякими дослідженнями, вони також можуть викликати звикання. Такі функції, як кнопки "Мені подобається «та "поділитися", викликають відчуття схвалення та підтвердження, яке буквально викликає звикання, тоді як "націлена реклама" та "запропоновані облікові записи для підписки" гарантують, що наш інтерес завжди досягає піку», - говорить Томас.
Занепокоєння з приводу телефону виникає, коли ми відволікаємося на телефон. Вони навіть можуть бути порятунком від тривожних почуттів в інших сферах нашого життя.
Іронія полягає в тому, що ми часто звертаємося до своїх телефонів, щоб зменшити занепокоєння, тільки для того, щоб споживати контент, який підсилює його. І цей цикл триває.
Готові попрощатися з телефонною тривогою? Спробуйте ці сім порад, щоб мінімізувати "спілкування" з віртуальним світом.
Одним із способів побороти залежність і позбутися від тривоги з приводу його відсутності в руках - це повністю відійти від телефону. Один вихідний або цілий тиждень без телефону допоможе скласти чітку картину того, як гаджет покращує емоційне благополуччя.
Коли ви в останній раз очищали всі додатки і доповнення, встановлені на вашому телефоні? Там напевно є кілька, які вам дійсно не потрібні.
Зменшення цифрового безладу допоможе створити інтерфейс на телефоні, який виглядає і здається чистим. Це скорочує відволікання і час, що витрачається на пошук додатків, а також спрощує використання телефону.
Створення деяких цифрових кордонів допоможе послабити залежність від телефону і зменшити пов'язане з цим занепокоєння. Наприклад, не варто дивитися в телефон як мінімум годину перед сном. Переконайтеся також, що вашого телефону немає на тумбочці, щоб він не став першим, до чого ви звертаєтеся вранці.
На що ви весь час хочете, щоб у вас було більше часу? На початку кожного тижня подумайте над цим питанням і складіть список в блокноті. Коли вам не терпиться взяти телефон, щоб відволіктися, замість цього виберіть елемент зі свого списку.
"Існує безліч додатків і облікових записів, які сприяють розвитку психічного здоров'я і можуть допомогти вам впоратися з симптомами", - говорить Шелбі. Замість безглуздої прокрутки або додатків, що забирають час, знайдіть ті, які допоможуть вам боротися з занепокоєнням, а не посилюють його.
Для багатьох з нас відволікання уваги до телефону стало вкоріненою звичкою, від якої важко позбутися. Якщо виникає занепокоєння, створіть "Острів безпеки" в ньому. Наприклад, це може бути фотоальбом, заповнений фотографіями улюблених речей, а також мотиваційними зображеннями або цитатами. Це допоможе прибрати телефон з почуттям позитиву і мотивованим, а не виснаженим.
Якщо певні акаунти, веб-сайти або люди тільки погіршують ваше ставлення до себе, вам не потрібно взаємодіяти з ними.
"Пам'ятайте, що ви споживаєте. Якщо ви помітили, що вміст, за яким ви стежите, викликає сплеск вашої тривоги, ви залишаєте за собою право переключити свою увагу на щось інше", - говорить Шелбі. "Не дарма є кнопка "відписатися"!"