Почему Китай не станет торопиться ускорять экономику

Послабление карантина в Китае не означает его окончания/ Reuters

Скорее всего, весь ближайший год они будут пытаться плавно выходить из карантина и пытаться восстанавливать утраченное.

Після того, як в Китаї ось уже кілька днів не фіксують нових випадків зараження коронавірусом COVID-19, місцеві влади почали послаблювати карантинні заходи. Зокрема, з 8 квітня, карантин послабиться навколо провінції Ухань, за межі якої планують почати випускати людей.

Але послаблення карантину не означає, що у них вже все закінчилося. У Китаї все буде залежати від того, як вони будуть виходити з карантину. Їм ще належить відновити певні виробництва, які вже були зупинені через коронавіруса. Тому що зараз ще зберігаються жорсткі обмежувальні заходи, які допомогли їм зупинити швидке поширення хвороби. І от потім вже потрібно дивитися і на те, чи не повернеться вірус, так як людей потрібно повертати на роботу, але так, щоб не було ризику чергового спалаху.

Більш того, їм зараз буде дуже важко, бо вже явно видно, що в Китаї різко знизиться зростання їх економіки і в світі буде дефіцит багатьох китайських товарів, так як майже квартал вони закриті. В основному просідання спостерігаються в текстильній промисловості, виробництві транспорту, вантажоперевезень, найменше «просіла» металургія та виробництво медикаментів. Це, звичайно, вдарило по багатьом країнам, так як багато країни імпортують китайські товари, сировину для свого виробництва.

Читати такожПівмільярда в карантині: як Китай програє війну вірусуАле навряд чи Китай стане посилювати свої позиції на світовому ринку – швидше за все, весь найближчий рік вони будуть намагатися плавно виходити з карантину і намагатися відновлювати втрачене, так як в 2020-2021 роках вони зіткнутися з певними економічними наслідками карантину, так як виникне дефіцит. І така ситуація чекає всіх.

До того ж, не варто забувати і про те, що зараз починається третя хвиля світової фінансової кризи, і ми поки не знаємо, наскільки довгою вона буде, що буде з економікою США, на якій зав'язаний і Китай, так як вони залежать один від одного. Дуже важлива і ситуація в Європі, так як вже прогнозують падіння ростов темпів виробництва в Італії, Німеччині. Якщо Італія, наприклад, оголосить дефолт, то це може спричинити за собою наслідки, які ми вже спостерігали в 2008 році.

Але єдине, чого вони досягли і що вони явно використовують у своїх цілях – в ході жорстких карантинних заходів вони випробували безліч різних новацій в держуправлінні і управлінні кризовою інфраструктури, ініціатив щодо відстеження населення, які вони застосували в ході карантину і провели польові випробування. І для них це символічна перемога над ліберальною моделлю Заходу, якою вони протистоять.

Ілля Куса, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, спеціально для Главреду

Новости сейчасКонтакты