Как США собираются наказывать РФ

Джозеф Байден планирует наказать Россию за кибератаки / Reuters

Находящийся в неадекватном состоянии Путин может слабые санкции, введенные как предупреждение, принять за слабость.

США найближчим часом дадуть відповідь на масштабний злом, влаштований федеральним відомствам в грудні 2020 року, заявив помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Раніше американський президент Джо Байден неодноразово заявляв, що за кібератаками стоїть Росія (незалежно від того, чи мала Росія взагалі відношення до цієї атаки - тут важливо те, що Штати вважають саме так).

Потрібно розуміти, що Інтернет, який Росія не контролює, є однією з величезного числа її точок уразливості. США можуть просто відключити або створити будь-якого роду складності для окремих компаній або для всього російського сегмента Інтернету. Відповідь, про яку говорить радник Байдена, швидше за все, матиме демонстраційний характер, але достатній, щоб продемонструвати повну залежність Росії від зовнішніх загроз сучасного цифрового світу.

До речі, російське керівництво оцінює подібного роду загрози як можливі - звідси і заяви, зроблені кілька разів не так давно про готовність до автономної роботи російського Інтернету і російських ресурсів, що є системоутворюючими. Правда, заяви - це тільки слова, наскільки взагалі Росія здатна до такого автономного плавання, питання поки без відповіді. Якщо врахувати рівень дикої деградації, в яку увігнав Путін з дружками-"бенефіціарами" країну, то сумніви в цих заявах, звичайно, наявні.

Напевно, не варто навіть оцінювати шанси Росії в такій війні - їх просто немає. Насправді все залежить лише від того, якого ступеня жорсткості дії зробить адміністрація Байдена. Інтерес викликають наслідки. Як економічні, так і політичні.

Читати такожПівнічний потік-2 буде добудований, але на умовах СШАУ 2000 році, коли згоріла Останкінська телевежа, три дні без звичної наркотизації ящика виявилися дуже схожими на сюжет «Населеного острова», коли Мак вивіз Гая із зони дії випромінювачів. Депресія і повна відсутність волі до життя у Гая - ось що отримав Мак в ході цього несподіваного експерименту. Рівно ту ж ситуацію можна отримати і в разі обриву або істотного скорочення звичного способу життя у великих і середніх містах, де цифрові можливості стали звичною і майже непомітною частиною способу життя. Це і платежі (включаючи банкомати, в яких в такому випадку неможливо буде отримати готівку), це дезорганізація звичайного економічного життя (від самої низової до глобальної), ну, і інформаційна ломка, звичайно. Причому навіть неясно, що гірше.

Карантинний терор і без того запустив цілу епідемію психічних захворювань і відхилень. Як в Росії, так і по всьому світу. Якщо до неї додасться інтернет ломка - ефект може виявитися досить вражаючим.

Навряд чи Штати обрушать російський інтернет наглухо і повністю. Такі експерименти в такому масштабі ще не проводилися. Ризики і наслідки нікому не відомі. А тому, швидше за все, удари по Рунету будуть відносно щадними, хоча напевно дуже болючими. Інша справа, що кремлівські - хлопці в повному неадекваті. Показовий удар вони можуть сприйняти за слабкість і вирішити, що Штати блефують, «нет у вас методов против Кости Сапрыкина». Якщо розуміти всю ступінь ідіотизму вищого російського керівництва і його критично низький інтелектуальний рівень, то подібного роду сприйняття дуже навіть можливо. А значить - вони просто не сприймуть реальність загроз і приймуть демонстрацію за реальну спробу покарання. І через деякий час Байдену доведеться повторювати, але в більш жорсткому сценарії. З істотно більш високими ризиками.

Новости сейчасКонтакты