Відеохостинг Youtube опублікував свій список найпопулярніших в Україні кліпів і пісень 2020 року, згідно з яким українці цього року надавали перевагу російським поп- та хіп-хоп-виконавцям замість українських.
Я пояснюю це тим, що зараз в Україні дуже масово відбувається зросійщення молоді. Вона, попри ухвалення закону про українську мову (що само по собі було запізнілою дією), все одно сидить у російськомовних соціальних мережах і слухає музику російською мовою - тобто, тією мовою, яка їм ближче.
Виходячи зі свого досвіду роботи у дитячих таборах, діти, які туди приїжджають, здебільшого російськомовні і просять вмикати їм саме російськомовну музику. Коли їм вмикаєш схожу за ритмікою пісню, але українську, то вони не сприймають її українською мовою і не можуть під неї танцювати хоча, здавалося б, мелодія схожа, тільки слова іншою мовою.
Читайте такожРосійський Моргенштерн проти українського Монатіка: чому українці досі слухають музику РФСхожий експеримент відбувся і в моєму житті - я раніше також слухала Кіркорова, Газманова, але потім свідомо перейшла на українську мову, задовго до квот і війни, і все одно не сприймала українських пісень ще певний час.
Я вважаю, що така ситуація з російськими піснями - це результат великої прогалини у гуманітарній політиці. Ми повинні більше популяризувати українську музику, а замість цього ми пустили це на самоплив. У нас ніхто цим не займався від початку незалежності - ані популяризацією української музики, ані взагалі української культури. А це потрібно почати робити ще вчора і не зупинятися. Тобто те, що в нас висять таблички на вулицях українською ще нічого не означає — молодь обирає ту музику, яка панує у їх середовищі. І вона, на жаль, російська.
Лариса Ніцой, письменниця, педагогиня, громадська діячка, спеціально для Главреду