Нова війна, яка зараз спалахнула між Вірменією та Азербайджаном, ще раз наочно доводить, що заморожування територіально-етнічного конфлікту - це найневдаліше рішення, яке прирікає конфліктні сторони на вічні муки, відсутність інвестицій, бідність і безперспективність свого існування.
Тому що заморожування робить конфлікт вічним. Країни із замороженими конфліктами, як правило, не розвиваються і стагнують, у них виростають цілі покоління людей з депресивною або войовничою психологією, а найрозумніші просто залишають такі країни в пошуках кращої долі. Заморожування найгірше рішення з усіх можливих для майбутнього країни. Точніше, це зовсім не рішення.
Тому Україні після укладення Мінської угоди-2, потрібно було її негайно виконати і в жодному разі не допустити заморожування конфлікту.
Читати такожНагірний Карабах у вогні: три сценарії розвитку ситуаціїНавіть якщо зовні здавалося, що угода нам невигідна, її треба було негайно виконувати, швидко інтегрувати Донбас, зализувати рани, отримувати міжнародну допомогу на відновлення і т.д. і швидко робити економічні та політичні реформи відповідно до Угоди про асоціацію. Припинити всяку риторику про вступ до НАТО, тому що це зараз утопічна ідея, і швидко робити всі реформи, які вимагав ЄС. Це був єдиний шанс на хороше майбутнє України. ЄДИНИЙ.
На жаль, не склалося. Відбулося заморожування конфлікту. Наша влада використала Мінськ -2 як військову хитрість, просто як перепочинок, і прирекли країну на вічний конфлікт і економічне животіння. Тепер про європейський вектор можна забути.
З такою гирею на ногах, як заморожений конфлікт на Донбасі, ми нікому і ніде не потрібні.
Нам здавалося, що ми обдурили Росію, але обдурили ми самі себе, коли не послухали порад Меркель і Макрона, які розуміли яку стратегічну помилку здійснював Порошенко заради утримання своєї влади.
Війна на Донбасі спалахуватиме знову і знову і кожного разу все з більшою жорстокістю і великими жертвами, тому що обидві сторони будуть до нього готуватися заздалегідь, як зараз в Нагірному Карабасі. Аналогія майже 100-відсоткова.
Читати такожПовернення Донбасу - найбільша українська колективна ілюзіяБільш того, відновлення війни може використовуватися і обов'язково буде використовуватися недобросовісними політиками по обидві сторони для вирішення своїх проблем боротьби за владу. Але все може бути і значно гірше. Конфлікт може перерости в повномасштабну війну з Росією. В результаті якої Україна, швидше за все, в нинішньому своєму вигляді припинить існування. Старий Штайнмаєр не дарма вмовляв Зеленського прийняти його формулу. Це був останній шанс, який ми гордо відкинули.
Взагалі кажучи, заморожування конфліктів відбувається, тому що суспільство не в змозі подолати опір нечисленних, але надзвичайно активних національно-патріотичних сил, що вимагають продовження війни до перемоги, ні віддамо ні п'яді нашої священної землі і т.д. тут діє так званий ефект безбілетника по обидві сторони конфлікту. Що це таке і як він працює бажаючі можуть почитати в статті Чому немає миру на Донбасі.