Розірвавши економічні відносини з країнами СНД, Україна не змогла інтегрувати свою економіку в ЄС і, як результат, 51% населення знаходиться за межею бідності, бюджет повністю залежить від західних кредитів, інвестицій немає, спостерігається деградація державного управління, в країні йде гуманітарна громадянська війна.
Рівень життя такий низький, що почали загострюватися всі соціальні виразки: злочинність, наркоманія, пияцтво, проституція, корупція, силове свавілля і т.д. по суті Україна в нинішньому стані являє собою класичну державу failed state, від якої всі намагаються триматися подалі.
І що найнеприємніше - попереду безпросвітне майбутнє, тому що Європа, по суті, припинила свої зусилля щодо Євроінтеграції України і натякає, що їй непогано було б налагодити відносини з Росією. А самі українці не здатні змінити свою долю на краще, бо відмовляються створювати сучасні політичні партії, і продовжують голосувати за олігархічні проекти.
Читати такожУкраїна приречена бути майданчиком боротьби між Заходом і Росією
Але чому, справді, ЄС, який активно стимулював бунти і допомагав скидати владу Януковича, виявився безпорадним і зараз, по суті, зрадив Україну, відмовив їй в інтеграції в ЄС і НАТО? Справа в тому, що, приймаючи рішення про втягування України в свою орбіту впливу, ЄС до кінця не розумів наступні труднощі. А саме:
Європа не розуміла всю серйозність проблеми, коли вирішила підтримати бунтуючий народ на Майдані. Європейські чиновники діяли не раціонально, а емоційно. Верх взяло бажання показово покарати Януковича за його "кидок" Європи. Але зіткнувшись з дрімучою українською елітою, з політично неосвіченим і пасивним населенням, а також з жорсткою реакцією Росії, готової реально воювати за Україну, Європа, як я і прогнозував, швидко відступила.
Читати такожЛюбитель Росії і адепт Шредера: хто такий Армін Лаше і чого чекати Україні
Тепер уже абсолютно ясно, що ні воювати за Україну, ні надавати їй істотну економічну допомогу, ні постачати зброю Європа не буде. Для українців жорстокий урок. Пора знімати рожеві окуляри і навчитися приймати реалії адекватно.
До речі, якщо українці, схоже, поки що нічого не зрозуміли, то європейці з українського кейсу зробили для себе висновки і відмовилися втручатися в білоруські справи. По суті, європейці визнали марність, безперспективність і небезпечність своїх зусиль з євроінтеграції колишніх частин Російської імперії.
Що називається "не в коня корм".