Результати опитування про довіру до влади (главою держави задоволені 35%, незадоволені 57% - прим. Главред) виглядають не так однозначно, особливо, якщо дивитися на ці цифри в порівнянні. Приблизно з середини цього року довіра до Президента Зеленського знижується, але не катастрофічно - падіння навіть зараз удвічі нижче, ніж до Порошенка або Януковича за той же період часу. Тому говорити про катастрофу поки рано.
Ці цифри - скоріше, матеріал для роздумів. Тому що рейтинг президента на тлі інших залишається високим. Серйозних конкурентів у нього поки немає – вони істотно відстають і найголовніше - їх рейтинги не ростуть. Всі рейтинги демонструють одне - як би не просідав рейтинг Зеленського і довіра до нього, конкурентам це нічого не дає, так як рейтинги Тимошенко, Бойка зупинилися на показниках півторарічної давнини і можуть коливатися на 1-2%, але не більше. Виходячи з цього, він виграв би у кого завгодно з них у другому турі.
Стратегічно наслідки недовіри можуть бути негативними, але поки я не бачу загроз для Зеленського до тих пір, поки не сформується реальна альтернатива. Об'єктивно її зараз немає - це все ще ті ж люди, яких він переміг на президентських виборах.
І так як при перемозі Зеленського вдалося знизити вплив старих еліт, виборці і зараз не хочуть їх повертати, навіть незважаючи на всі проблеми, які виникли у Зеленського.
Читати такожПолітолог пояснив, як Зеленському " відігравати довіру і рейтинги"Також утримує рейтинг і очікування в питаннях мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Не можна сказати, що є результат, але є тенденції, які для виборців виглядають обнадійливими – це і сорокаденне перемир'я, і відродження Нормандського формату, і численні обміни полоненими. І, судячи з усього, виборці все ще схильні чекати успіху в цьому процесі.
Крім того, виглядають перспективними для виборців і деякі інфраструктурні проекти, як, наприклад, так званий проект великого будівництва – принаймні, це те, що можна побачити на власні очі і зараз це є базою електоральної довіри для Зеленського.
Що стосується рейтингу Слуги народу, то він завжди був нижче рейтингу президента. І якщо зменшується рейтинг Зеленського, то буде зменшуватися і рейтинг його партії. Але, незважаючи на падаючий рейтинг, Слуга народу досі залишається лідером – на даному етапі це не монобільшість, але це досі перше місце в Раді. І кореляція буде зберігатися і надалі, тому що для українців Слуга народу все ще залишається партією президента, підтримка якої безпосередньо залежить від рейтингу Зеленського.