У Нафтогазі паніка. У ПСГ закачали 27 млрд. кубів газу. І до середини жовтня буде ще більше. Більше половини із цього обсягу – це дорогий газ сезону 2019-2020 рр. Інша частина – це недорогий газ Укргазвидобування, який Нафтогаз не хоче випускати на ринок і продавати на біржі. Точніше, держава не має впливу на Нафтогаз, щоб змусити його це зробити. Коболева просити – це безтолково. Він рішення такого масштабу у компанії вже давно не ухвалює.
На перший погляд можна сказати, що такі запаси газу у ПСГ – це рекорд. Рекорд, але не той. Це рекорд прорахунку Нафтогазу. Отож, у Нафтогазу проблема.
Потрібно продати дорогий європейський газ, який залишався у ПСГ і дорого продати дешевий газ Укргазвидобування. Як це зробити? Правильно! За все заплатить народ.
Тому ціна на газ для споживачів Нафтогазу становить більше 6000 грн., а ближче до зими зросте до 7000-8000 грн. за 1000 куб. м. Тобто, за провали Нафтогазу (ну, що закупили у 2019 році тьму непотрібного газу) заплатить пересічний українець.
Ціна газу, який піднімає Нафтогаз із ПСГ і постачає споживачам має становити не 5240 грн за 1000 куб. м, а у коридорі 2500-3500 грн. І це мова навіть не про річний, а про місячний тариф. Тобто, Нафтогаз удвічі завищив ціну свого місячного тарифу. НКРЕКП і АМКУ – в умовах газового ринку вони вже мали давно штрафанути Нафтогаз.
Там іще багато проблем у Нафтогазі, які команда талановитих менеджерів (екс-віце-президент США Джо Байден ©) також буде перекладати на громадян України. Так, Нафтогаз не виконує план і не набирає очікуваних нових клієнтів. Провал. Я би навіть сказав, що повний провал. Окрема сумна історія чекає на споживачів, які отримували субсидії. Із Нафтогазом тепер вони втрачають таку можливість. Ну, а що ви думали? Нафтогаз - це вам не благодійний фонд для виконання соціальних завдань держави.
Тому усі 27-28 млрд. куб. м газу – це тепер проблема не Нафтогазу, а українців, яким державна (!) компанія буде парити дорожезний газ.