В Украине будут серьезно наказывать за российскую пропаганду.
У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, що передбачають кримінальну відповідальність за колабораціонізм. У документах зазначено, що особам, які публічно підтримують агресію Росії проти України або співпрацюють з окупаційними адміністраціями "ЛДНР", загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про зміст законопроектів розповіли співавтори документа - народні депутати від фракції Слуга народу Єгор Чернєв і Віталій Безгін у Facebook.
Законопроект №5143 передбачає низку певних обмежень на діяльність осіб, яких держава вважатиме колабораціоністами. Документом №5144 передбачена кримінальна відповідальність за такі дії.
Що мається на увазі під "колабораціонізмом"
Публічне заперечення збройної агресії Росії проти України та її маріонеткових утворень
Публічна підтримка російської агресії щодо України та співпраця з організаціями, що діють під патронатом Москви на Донбасі (бойовиками "ЛДНР")
Невизнання суверенітету України над АР Крим і Донбасом
Добровільна робота в російських окупаційних адміністраціях, включаючи роботу в їх "судових" і "правоохоронних" структурах "влади"
Пропаганда збройної агресії Росії, схвалення таких дій у навчальних закладах
Співпраця з російськими збройними формуваннями та їх підтримка
Організація та участь у публічних заходах, спрямованих на підтримку або виправдання російської агресії та окупаційних адміністрацій
Яка загрожує відповідальність
Заборона займати державні посади на термін від 10 до 15 років
Арешт
Конфіскація майна
Виправні роботи
Позбавлення волі на строк від 10 до 15 років
Довічне ув'язнення в тому випадку, якщо дії призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків
Також особам, яких держава вважатиме посібниками агресора, заборонять брати участь у виборах, отримувати доступ до державної таємниці та брати участь у діяльності політичних партій та громадських організацій.
Розслідувати кримінальні справи пропонують Службі безпеки України.
У вівторок, 23 лютого, Верховна Рада прийняла закон про державну службу з пропозиціями, які вніс президент Зеленський. Законопроект № 4531 підтримали 267 парламентарів. Прийняття документа передбачає повернення проведення конкурсів для здобувачів посад на державній службі і регулює повноваження виконуючого обов'язки міністра.