Первый шаг – наступательный: Кравчук рассказал, с чего начнет переговоры по Донбассу

Кравчук рассказал о первых шагах по Донбассу / УНИАН

На переговорах необходимо поднять вопрос Будапештского меморандума, убежден первый президент.

Створення фонду для відновлення і вільна економічна зона на території Донбасу. Ці питання могли б стати компромісами на шляху до вирішення конфлікту, заявив очільник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

Про це Кравчук розповів в ефірі телеканалу "Україна 24".

За його словами, на переговорах треба підняти питання Будапештського меморандуму.

"Перший крок – наступальний. Почнемо з Будапештського меморандуму. Україна тоді склала ядерну зброю, 175 ракет. На кожній ракеті стояло по п'ять боєголовок, загалом - понад 1000. Кожна шахта коштувала мільярд доларів, тих доларів, зараз це близько 300 млрд. І цей крок мав дуже велике значення для зменшення ядерних арсеналів і витрат на ядерні арсенали тих ядерних держав, які сьогодні існують", - сказав перший президент.

Кравчук нагадав, що під час його каденції була створена вільна економічна зона, куди увійшли Донецька, Луганська, Дніпропетровська області.

"Потім про це забули. Я думаю, зараз це також треба зробити - не тільки на контрольованих територіях, а у всіх областях. І коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу", - сказав він.

Читати також"Його поїздки іноді закінчуються несподівано": Кулеба оцінив призначення Кравчука в ТКГНагадаємо, раніше перший президент України, який очолив українську делегацію в мінській Тристоронній контактній групі для переговорів щодо Донбасу – Леонід Кравчук, поділився, що президент Володимир Зеленський поставив перед ним конкретні завдання.

"Зеленський ставить завдання: перше – не ставити перед собою нездійсненних завдань, розв'язати одне завдання і поступово... Починаємо з припинення вогню, потім говоримо про способи місцевого самоврядування, про вибори, а потім – крок за кроком йдемо далі", – розповів Кравчук в інтерв'ю РБК-Україна.

Новости сейчасКонтакты