Рада одобрила важный закон насчет удаленной работы: что нужно знать

Парламент принял закон насчет удаленки / Facebook Верховной Рады

Закон об удаленной работе поддержали более 300 нардепов.

У четвер, 4 лютого, Верховна Рада прийняла у другому читанні проєкт закону №4051, яким регулюється дистанційна робота громадян України.

Документ підтримали 322 народних обранців, свідчать результати голосування, які транслював YouTube-канал RadaTVchannel.

Законом зокрема розмежовуюся поняття надомної праці та дистанційної роботи.

Дистанційна робота – що це, і які права мають співробітники

Під час дистанційної роботи людина може виконувати свою роботу у будь-якому місці та сама несе відповідальність за безпеку умов праці.

Людина може робити свою роботу у той час, у яке вважає за потрібне. Роботодавець має гарантувати співробітнику наявність вільного часу, у який він може відключити засоби зв'язку.

Роботодавець має стежити за тим, чи раціонально співробітник використовує робочий час. Якщо співробітника переводять на гнучкий робочий графік, то мають попередити про нововведення за два місяці.

Надомна робота – що це, і які права є у співробітників

Надомною називають роботу, яку співробітник робить там, де живе, чи у інших приміщеннях. Співробітник має мати весь інвентар, необхідний для роботи.

Співробітнику без узгодження керівника не можна міняти робоче місце. Співробітникам не можуть необґрунтовано відмовити у зміні робочого місця.

Надомний працівник працює за графіком роботодавця. Надомна робота не підлягає змінам у нормуванні та оплаті праці.

Читайте такожРада остаточно "поховала" податкову міліцію: навіщо це зробилиУ проєкті закону йшлося, що роботодавець має вести облік всіх співробітників, які працюють вдома (окремо жінок та чоловіків), і заповнювати листи робочих завдань, у яких будуть вказані:

Нагадаємо, парламент прийняв за основу законопроєкт про дистанційну роботу на початку листопада 2020 року.

HR-експерт Тетяна Пашкіна говорила Главреду, що завдяки проєкту закону №4051 результативні співробітники можуть отримати більший розкид робочого часу, і це може запобігти професійному вигоранню і дозволити вчасно виконувати завдання.

Новости сейчасКонтакты