Новый документ признает Революцию достоинства одним из ключевых моментов строительства украинского государства и выразителем национальной идеи свободы.
17 лютого у зв'язку з річницею початку Євромайдану і подій Революції Гідності Рада прийняла постанову №2739. "За" проголосували 295 депутатів.
Новий документ визнає Революцію Гідності одним з ключових моментів будівництва Української держави і виразником національної ідеї свободи.
Також депутати офіційно поклали провину за анексію Криму і окупацію Донбасу на колишнього президента України Віктора Януковича.
Читати такожЧотири причини, чому Навальний не повторить успіх українських майданів"Трагічні події Революції Гідності, анексія Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також триваюча збройна агресія Російської Федерації і окупація нею окремих районів Донецької та Луганської областей відбулися не в останню чергу внаслідок політики Віктора Януковича і сформованого ним злочинного режиму, який підтримувався Російською Федерацією і діяв всупереч національним інтересам України", – наголошується в документі.
Постанова №2739 також передбачає, що:
узурпація влади є неприпустимою;
зволікання з розслідуванням кримінальних справ Майдану є неприпустимим;
пам'ять про героїчні дії Небесної Сотні є частиною історії держави;
протиправні дії співробітників беркуту, прокурорів та інших посадових осіб під час Революції засуджені як такі, що завдали непоправної шкоди державі і суспільству;
мирні зібрання є дієвим інструментом громадського контролю за інститутами публічної влади;
акти приниження людської гідності, які відбувалися на Майдані, а також в інших місцях по всій країні, не повинні повторитися.
Рішення Ради: новини
17 лютого 2021 Кабмін прийме рішення щодо карантину в Україні. Карантин в Україні буде продовжено до 30 квітня 2021 року. Крім того, повертається поділ країни на зони - зелену, жовту, помаранчеву або червону.
В Україні розширили повноваження в. о. Міністрів. Рада прийняла рішення, що уряд зможе кожні 60 днів призначати нового в.о. міністра, який буде повноцінним керівником міністерства.
Рада не дозволила патрульним "сидіти в кущах" і вибірково зупиняти водіїв. Депутати відхилили рекомендовану профільним комітетом норму, за якою коп зміг би зупиняти автомобіль, щоб перевірити водія на алкоголь у крові.
Депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні закон 2695 про велике підвищення штрафів за порушення українцями правил дорожнього руху. Документ передбачає, що за їзду в нетверезому вигляді в Україні накладатимуть штрафи від 17 до 51 тисячі гривень (зараз ‒ 10,2 тисячі), за перевищення швидкості ‒ до 3,4 тисячі гривень.