"За" проголосовали 227 народных избранников. В законе прописан порядок формирования Высшей квалификационной комиссии судей.
Верховна Рада зробила крок до перезапуску судової реформи. Народні депутати підтримали за основу в першому читанні відповідний законопроєкт № 3711-Д.
Рішення було ухвалено під час засідання Ради. "За" проголосували 227 народних обранців. 215 голосів дали "слуги", 9 - "Довіра", 3 - позафракційні. Решта не голосували.
Зазначимо, в законі прописаний порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Крім того, в законі йдеться про наступне:
Пропонується, щоб до складу конкурсної комісії з питань доброчесності входили три особи з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів, і три особи, запропоновані відповідно Радою прокурорів, Радою адвокатів, Національною академією правових наук в особі Президії.
Встановлюється, що ВККС складається з шістнадцяти членів, яких призначає Вища рада правосуддя за результатами конкурсу строком на чотири роки.
Визначено чіткі строки внесення пропозицій щодо кандидатур до складу конкурсної комісії з питань доброчесності, її формування, визначаються вимоги до кандидатів до складу цієї комісії, права та обов'язки її членів.
У документі прописаний порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС.
Встановлюється загальне правило для визначення кількості суддів у суді, за яким ця функція покладається на Вищу раду правосуддя після отримання консультативних висновків від Державної судової адміністрації та Пленуму Верховного Суду (для визначення кількості суддів Верховного Суду).
Загальна ж кількість суддів Верховного Суду не повинна перевищувати двохсот.
14 лютого народний депутат від Слуги народу, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський прокоментував ініціативу глави держави про реформу судової системи, зокрема, про скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва. За його словами, дії президента повністю відповідають Конституції.