В Европарламенте прошлись по решению Зеленского об увольнении судей

Европарламент отреагировал на инициативу Зеленского / p-p.com.ua

Депутаты отметили, что приветствуют стремление Украины углубить свое сотрудничество и интеграцию с ЕС.

У Європарламенті запевнили, що підтримують рішення президента України Володимира Зеленського щодо звільнення суддів КСУ, а також нагадали про можливі наслідки.

"Ми з великою стурбованістю дізналися про постанову КСУ від 27 жовтня, яка оголосила деякі положення Закону № 1700 Про запобігання корупції та Кримінального кодексу України неконституційними. Враховуючи те, що Закон № 1700 є одним з наріжних каменів української антикорупційної політики, ми дуже стурбовані правовою порожнечею, створеною цією постановою. Тому ми закликаємо український уряд і законодавців діяти якомога швидше, щоб заповнити правову прогалину", - йдеться в заяві Європарламенту, пише сегодня EU Political Report.

Також уряд закликають швидко відновити повністю працездатну, ефективну і всеосяжну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією, в тому числі в судовій системі.

"У цьому контексті ми підкреслюємо, що повністю уповноважене Національне агентство з питань запобігання корупції відіграє вирішальну роль, і рішення Конституційного Суду не повинно використовуватися як привід для ослаблення або обмеження його діяльності", - йдеться в заяві.

Депутати зазначили, що вітають прагнення України поглибити свою співпрацю та інтеграцію з ЄС, але також нагадали, що допомога ЄС і будь-який прогрес у співпраці з ЄС залежать від суворих умов.

Читати такожЧому скандал навколо КСУ закінчиться так само швидко, як і почався

"Щоб отримати вигоду з більш амбітного комплексу заходів, Україні необхідно продемонструвати незмінну прихильність реформ і дотримання принципів Союзу. Слід уникати будь-якого відкату, особливо в такій чутливій і важливій області, як боротьба з корупцією", - йдеться в повідомленні.

Депутати підкреслили, що вітають первинну реакцію президента Зеленського, який ініціював законопроект з цього приводу.

Конфлікт з КСУ: що було раніше

Автор: Катя Трохименко
Новости сейчасКонтакты