Чим ближче Великдень, тим частіше ставлять питання, "коли фарбувати яйця?". Яйця, пофарбовані на Великдень, називаються крашанки, їх потрібно робити у Страсну суботу (інша назва Фарбувальна субота) – це субота напередодні свята, в цьому році вона випадає на 18 квітня.
Тим, хто не особливо сильний в образотворчому мистецтві, на Великдень яйця можна просто пофарбувати вдома барвниками – домашніми чи купленими. Тим же, у кого душа лежить, а руки стоять до малювання можна не просто пофарбувати яйця, а розмалювати їх, тоді вийдуть мальованки.
Главред вирішив пояснити, як зробити вдома барвники та розфарбувати великодні яйця своїми руками, а також показати, якими малюнками можна прикрасити святкові вироби.
Класичний спосіб – як фарбувати яйця цибулинням, покроковий рецепт з фото
Знадобиться каструля, яку вам не шкода зіпсувати, і білі чисті яйця кімнатної температури.
Покладіть у каструлю лушпиння, можна навіть трохи утрамбувати, – більше лушпиння – насиченіший колір. Залийте лушпиння водою та відваріть, воно має віддати свій колір.
Приготований відвар остудіть. Коли він охолоне, покладіть яйця, додайте сіль та все знову поставте на вогонь. Щоб яйця великодні вийшли, їх потрібно проварити у цибулинні близько 15 хвилин – за цей час вони зваряться круто.
Не поспішайте витягати яйця з відвару, дайте їм увібрати колір. Коли відвар охолоне, витягніть яйця, покладіть на тарілку та дайте їм обсохнути.
Маленький секрет – можна нанести на спонж олію та нею змастити яйця – тоді вони стануть блищати й будуть більш святковими.
Підготовчий етап такий же – потрібно відварити лушпиння, а яйця – завчасно дістати з холодильника та помити.
Коли все це зробите – прикладіть до яєць різні листочки або квіти, загорніть кожне яйце у марлю або капрон, обв'яжіть нитками та відваріть до готовності (приблизно 15 хвилин).
Знадобляться вимиті теплі білі яйця та не нова каструля. У каструлю відправте куркуму (працює принцип: більше приправи – насиченішим буде колір) і сіль, покладіть яйця та все залийте холодною водою.
Коли вода закипить, яйця доведіть до готовності (приблизно 15 хвилин). Залиште яйця у відварі на ніч.
Що знадобиться:
Натріть буряк на тертці та вичавіть з нього сік у склянку. Влийте у буряковий сік 1,5 столової ложки оцту, перемішайте і все – натуральний барвник готовий.
Відварені білі яйця опустіть по черзі у стакан з барвником ложкою та протримайте якомога довше – тоді колір вийде насиченішим.
Якщо вас цікавить, як фарбувати яйця на Пасху фарбами, то майже так само, як буряком, тільки не доведеться робити сік і доливати оцет. Просто потримаєте варені та чисті яйця в фарбах.
На Великдень яйця також можна відварити круто та розфарбувати. У Мережі є багато варіантів простих малюнків, які можна нанести на яйця.
На яйцях можна намалювати різні обличчя, гримаси, можна навіть спробувати зобразити членів своєї сім'ї.
Можна поцікавитися у дітей, як прикрасити великодні яйця, і долучити їх до процесу. Якщо ж малюкам вже немає роботи, їх можна попросити взяти участь у створенні намальованого пасхального яйця.
Якщо вбити в пошуковику фразу "крашанки розмальовка" – очі будуть розбігатися від безлічі варіантів узорів. Спочатку варто вибрати візерунок та завантажити розмальовку. Потім запропонуйте малюкові розмалювати святкове яйце так, як йому захочеться.
Можна спочатку попросити дитину знайти візерунок, розмалювати, а потім зробити таке ж яйце на Великдень.