За словами директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди, в першій половині травня в більшості областей України, а у другій половині місяця – у північних, центральних, східних областях і в Карпатах можливі заморозки на поверхні ґрунту, місцями і в повітрі.
"Стійкий перехід середньодобової температури повітря через + 15 градусів, що є кліматичним показником початку літа, відбувається на Закарпатті та в південних регіонах країни в першій половині травня, на решті території – у другій половині травня. Нині у травні середня місячна температура передбачається 15-18 градусів тепла, в гірських районах 11-13 градусів тепла, що на 1-1,5 градуса вище середніх значень за базовий 30-річний період спостережень (1981-2010). Місячна кількість опадів очікується 34-77 мм, в Карпатах 95-120 мм, що в межах (80-100%) середніх значень за базовий період", - повідомив синоптик Сьогодні.
Читати такожСніг і заморозки в травні: українцям пообіцяли аномальну погодуВ свою чергу завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух стверджує, що травень буде теплим і з кількістю опадів близьким до норми – це 60-80 мм в більшості регіонів.
“Але картина по регіонах виявиться різною: на півдні можливий брак дощів, а на півночі і в Карпатах – надлишок. Погода весь місяць очікується нестійкою через кілька циклонів, які стануть переміщатися по території України і принесуть грози, шквали. Але ці циклони невеликі, тому очікувати, що дощі пройдуть скрізь, не доводиться".
За її оцінкою, в травні погода буде більш літньою, ніж весняною, тобто середньодобова температура перевищить 15 градусів тепла. Вдень максимальна температура перейде за 25 градусів тепла, ночі теж виявляться досить теплими, вище +10 градусів. Але травень – примхливий місяць, тому зберігається невелика ймовірність нічних заморозків.
Нагадаємо, раніше синоптик розповів про те, що на початку травня синоптична ситуація в Україні, зокрема період грозових дощів, була зумовлена впливом області зниженого тиску, яка утворилася між антициклонами над Францією і Середньою Волгою.