Російський політолог Дмитро Орєшкін висловив думку, що запропоновані президентом Росії Володимиром Путіним зміни можна вважати тенденцією до ізоляції Кремля, що дуже нагадує модель Радянського Союзу.
«Очевидно повторення радянської моделі, яка припускає, що ми будуємо своє власне суспільство, і нам байдуже міжнародні організації. Якщо єльцинська конституція була спрямована на те, щоб Росія стала членом міжнародного співтовариства, і, загалом-то, це працювало: визнавалися рішення Європейського суду, працювали спостерігачі на виборах та ін. У цілому, Росія збільшувала свій престиж, увійшла в «Велику вісімку» розвинених країн світу (хоча і була там в деяких сенсі «на приставному стільці»)», - сказав він під час чату на Главреді.
За словами Орєшкіна, нововведення Путіна передбачає домінування російського законодавства над міжнародним. Російський лідер намагається нав'язати всьому світу радянську систему і встановити залізну завісу. Він планує штучно створити своє власне «щасливе майбутнє».
«Якщо ж говорити про зовнішній стороні, то це очевидний (і далеко не перший) крок у бік країни-ізгоя, на яку дивляться з певною настороженістю, точно без симпатії і великого інтересу, тому що приблизно зрозуміло, чого чекати від такої країни. Це передбачає ізоляцію Росії, відставання від світового процесу і створення замкнутого маленького світу за зразком Радянського Союзу», - зазначив він.
Політолог зазначив, що Путін усвідомлено прагне до відтворення Радянського Союзу зі своєю інтерпретацією історії, уявами про майбутнє та минуле.
«Мені здається, що зараз Путін свідомо намагається все це відновити. Якщо раніше він відкочувалася до радянської системи інстинктивно, то тепер – усвідомлено: мабуть, чим довше він перебуває при владі, тим більше йому подобається радянська модель управління», - підсумував експерт.
Нагадаємо, Орєшкін вважає, що поки в РФ президент Володимир Путін перебуває при владі, він не поверне Крим, оскільки такий крок став би катастрофою всієї його діяльності.