"Дипломатическая игра": эксперт оценил выступление Зеленского на конференции в Мюнхене

Владимир Зеленский / УНИАН

По мнению специалиста, перед Владимиром Зеленским и украинскими властями стоит крайне непростая внешнеполитическая задача.

Політичний та економічний експерт Тарас Загородній спеціально для Главреда прокоментував недавній виступ Володимира Зеленського в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.

"Зеленський все-таки росте як керівник країни, щоб там не говорили. Є вже зрозуміла, чітка позиція в багатьох питаннях. Є поняття, що Мінські угоди ми не можемо заперечувати, але їх виконання для нас неприйнятно – про це було сказано завуальовано", - вважає він.

Крім того, на думку Загороднього, українська влада стоъть на порозі великої і непростої зовнішньополітичної гри.

"А далі вже починається дипломатична гра. І, за непрямими ознаками, зрозуміло, що Москва обурюється, тому що гра не йде в тому ключі, якого від неї чекали. Тобто, заяву про спільні патрулі України, Росії та ОРДЛО – це, звичайно, виглядає добре, але незрозуміло, як це реалізовувати. Це, швидше, з частини нездійсненних бажань, оскільки як в ОРДЛО, так і в Росії, ніколи на це не погодяться – вони в принципі вимагають негайних змін у Конституцію і всього того, що зазначено у Мінських угодах. Заява про вибори в ОРДЛО і в Криму – хоч про Крим і не забувається, але це теж одна з пропозицій, нездійсненних на практиці, дає розуміння того, що все відкладається в довгий ящик, бо ті 12 пунктів по досягненню миру на Донбасі – це, по суті, «хотілки» Росії, які в дійсності, виконуватися не будуть", - розповів він.

Загородній стверджує, що українські дипломати при належному рівні вправності цілком здатні досягти нових домовленостей з Росією - навіть у форматі "Мінськ-4".

"Тобто, в принципі, йдеться про мляву дипломатичну гру, яка дозволяє нам зберігати нинішній рівень санкцій проти РФ і продовжувати домагатися свого. Адже Мінські угоди прописані хитро – будуть вони виконуватися або ні, а санкції проти РФ знімаються. І зрозуміло, що в свій час вони підписувалися під тиском і в повному обсязі їх виконання нам не вигідно. Але якщо розглядати ці домовленості як підготовку до договору про перемир'я з РФ, то вони цілком можуть бути базою для обмінного договору з Росією, який, в свою чергу, може стати підготовкою до Мінська-4", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше керівник Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер заявив, що скандальний "мирний план" для України не слід розуміти занадто серйозно. І зазначив, що щиро не розуміє, чому він викликав таке невдоволення.

Новости сейчасКонтакты