У четвер, 16 квітня, Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до Регламенту ВР щодо протидії зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури (№ 1043).
Новий закон запроваджує особливу процедуру розгляду законопроектів з великою кількістю поправок.
За це рішення з наступним техніко-юридичним редагуванням проголосували 242 народних депутатів з 356, зареєстрованих у сесійній залі.
Законом, зокрема, планується доповнити Регламент статтею 119-1 щодо особливої процедури розгляду законопроектів у другому читанні.
Читати такожВ Слузі народу назвали спосіб обходу тисяч поправок до законопроекту про банкиПередбачено, що у разі подання до законопроекту, який готується до другого читання (крім проекту кодексу, який ВР розглядає за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок в кількості, що у 5 або більше разів перевищує кількість статей в проекті первинного законодавчого акта або кількість пунктів у проекті про внесення змін у первинні законодавчі акти, але не менше 500 пропозицій, поправок, такий законопроект може розглядатися за особливою процедурою, відмінною від встановленої статтями 119, 120, 121 Регламенту.
Особлива процедура застосовується за пропозицією, яка підписана не менш ніж однією третиною депутатів від конституційного складу ВР і підтримано рішенням Верховної Ради, прийнятим на пленарному засіданні більшістю голосів депутатів від конституційного складу парламенту, за умови надання депутатам порівняльної таблиці і супровідних документів до неї.
Як розповів народний депутат фракції Слуга народу Олександр Качура, представники фракцій і депутатських груп парламенту прийняли рішення, що законопроект №1043 про зміни до регламенту роботи Верховної Ради щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури буде діяти не більше 3 місяців.
Читати такожДубінський подав альтернативний банківський законопроект і розповів, як хочуть вкрасти канал 1+1
"Досягнуто консенсусу між фракціями! Будемо голосувати зміни в регламент щоб розблокувати "банківський" законопроект. Норма буде діяти не більше 3-х місяців. Після цього внесемо зміни", - написав Качура у четвер в своєму каналі в Telegram.
Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№2571-д), необхідний для початку реалізації нової програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом. До законопроекту вже подано понад 16 тисяч поправок.