Військовий конфлікт у Нагірному Карабасі може стати повчальним для України, оскільки стратегія Азербайджану в цій війні є вельми повчальною і результативною.
"Він один урок, але дуже важливий. Чому Азербайджан зміг це зробити? Незважаючи на внутрішні проблеми, економічні, політичні, керівництво Азербайджану змогло зосередитися і визначити головну мету на десятиліття. Забезпечити, незважаючи на зміни в світі, в самому Азербайджані спадкоємність політики, зосередити всі зусилля на поверненні Карабаху", - сказав в інтерв'ю ТСН представник української делегації в Мінську Олексій Арестович.
За словами експерта, Україна кожні п'ять років після наступних виборів змінює зовнішньо - і внутрішньополітичний курс. Він переконаний, що це помилка, яка чревата серйозними наслідками.
Читати такожАрестович назвав умову, за якої Україна дасть згоду на "формулу Штайнмаєра""Немає постійної політики. Ми, як суспільство, повинні навчитися в Карабаху, що політики можуть змінюватися, іноді дуже істотно змінюватися погляди на зовнішню і внутрішню політику. Але має бути ядро національних інтересів, яке прописане і недоторканне з точки зору політичних партій. До того ж це має бути інституціоналізовано в ЗСУ, спецслужбах, незалежних аналітичних центрах ... Таким прикладом зараз є просування в ЄС і НАТО", - зазначив спікер.
Вірмено-азербайджанський конфлікт в Нагірному Карабасі загострився 27 вересня і завершився 9 листопада підписанням Вірменією, Азербайджаном і Росією заяви про припинення військових дій. Згідно з пунктами домовленостей, Вірменія виводить свої війська з регіону і віддає Азербайджану Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський райони.
На новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору Росія розміщує миротворчий контингент.
21 листопада в Єревані пройшли переговори прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна і міністра оборони РФ Сергія Лаврова. Сторони обговорили питання вирішення нагірно-карабаського конфлікту та аспекти двостороннього співробітництва у військовій сфері.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв також провів переговори з главою Міноборони РФ Сергієм Шойгу, в ході яких Баку і Москва обговорили питання роботи миротворчого контингенту в Карабасі і деталі виконання домовленостей.