«Через 10 лет будет просто караул»: эксперт оценил состояние подземных коммуникаций в городах Украины

В каком состоянии на самом деле находятся все трубы подземной сети, не знает никто / Фото ТСН

В Украине проводятся лишь отдельные ремонтно-восстановительные работы, но долгосрочной стратегии реновации сетей нет.

Підземні комунікації українських міст старіють, проблеми скрізь однакові - різниця лише в масштабах. Якщо не почати розв'язувати цю проблему вже зараз, то за 10-15 років ситуація буде катастрофічною.

Про це заявив голова Житлового союзу України Олександр Скубченко під час чату на Главреді та зазначив, що на даний момент довгострокової стратегії реновації мереж немає ані в країні в цілому, ані в одному з міст.

За його словами, в якому стані насправді перебувають всі труби підземної мережі, не знає ніхто. Щоби з'ясувати їхній стан, необхідно провести технічний аудит.

«У нас проводяться лише окремі ремонтно-відновлювальні роботи без будь-якого планування. Так, наприклад, влітку проводять гідравлічні випробування: відключають воду, збільшують тиск в мережі – де прорвало, там і залатали, сподіваючись, що взимку більше ніде не рвоне. Але бувають прориви труб і взимку прориви, тоді ремонт ведеться по ходу справи. Тобто гроші виділяються лише на подібне обслуговування комунікацій", - розповів експерт.

Також Скубченко акцентував увагу на проблемі великих міст, де йде масова забудова. За його словами, підземні мережі будувалися у нас ще за часів Радянського Союзу, і ніякої модернізації з того часу не проводилося.

"Мережі старіють, а навантаження на них зростає. Однак потрібен різний тиск, щоби подати воду або теплоносій для 100 або 200 будинків. Доводиться або збільшувати тиск в мережі, або буде погіршуватися якість. Це проблема, яка у нас ніяк не вирішується. А за 10-15 років буде просто караул, тому так важливо розв'язанням цієї проблеми займатися вже зараз», - зазначив глава Житлового союзу України.

На думку експерта, єдиний вихід - це перехід до інституту концесій. Повинен прийти інвестор, який одразу вкладе велику суму грошей в ремонт мереж, а вже потім відбиватиме свої інвестиції.

Як відомо, в Києві та інших містах України періодично прориває труби. Наприклад, на столичних Березняках прорвало трубу - струмінь холодної води сягав верхнього поверху дев'ятиповерхового будинку. В районі Севастопольської площі прорвало трубу з гарячою водою. При цьому окріп залив не лише вулицю, на якій стався інцидент, а й сусідні вулиці та двори.

Нагадаємо:

Новости сейчасКонтакты