Новая история взаимоотношений между Украиной и Россией возможна только после полного освобождения украинских территорий, заявил секретарь СНБО.
Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данилов заявив, що Україна не потребує нічиїх порад у питанні захисту своєї державної мови, ба більше - від країни-агресора.
"Українська мова - єдина державна мова, статус якої закріплений в Конституції України, і порад Росії або будь-якої іншої країни світу з цього питання ми не потребуємо", - висловився Данилов на своїй сторінці в Facebook
Він нагадав, що після окупації українського Криму і початку війни на частині території Луганської та Донецької областей під кураторством і за безпосередньої участі російських військ Росія для українців - країна-агресор.
"Нова історія взаємин можлива тільки після повного звільнення українських територій, видачі військових злочинців, державних зрадників, покарання винних у плануванні й здійсненні військової агресії проти нашої країни, - тільки після того, як останній російський солдат покине територію України», - особливо зазначив секретар РНБО.
Зазначимо, так Данилов відповів на слова свого російського колеги – головні Ради Безпеки Росії Миколи Патрушева, який заявив, що прийняття Києвом Закону Про державну мову є "продовженням русофобських дій місцевих політиків, керованих з США".
Мовний закон - про що йшлося раніше:
Верховна Рада України 25 квітня 2020 року ухвалила закон Про забезпечення функціонування української мови. Ініціативу підтримали 278 народних депутатів. Законом передбачено, що українська є єдиною державною мовою на території країни.
16 січня уповноважений уряду України з питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про те, яке покарання чекає на порушників закону про функціонування української мови як державної.
За його словами, у разі порушення цього закону передбачається відповідальність для бізнесу. Під час першого порушення підприємство отримає попередження і 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог уповноважений із захисту української мови може накласти штраф у розмірі від 5,1 тис. до 6,8 тис. грн.