Украинцы выступили против декоммунизации улиц и городов - что не устаивает

Социологи выяснили, поддерживают ли граждане декоммунизацию / Aktualnoe.net

Позитивное отношение к переименованию преобладает только в западном регионе, где 43,6% поддерживают эту практику и 30,3% выступают против.

Українці висловили свою думку про декомунізацію названих на честь комуністичних діячів вулиць, сіл і міст.

Відповідне дослідження провів Київським міжнародним інститутом соціології і Фондом Демократичні ініціативи. Результати дослідження опубліковані в четвер, 16 липня.

Згідно з отриманими даними, перейменування в рамках декомунізації:

Позитивне ставлення до перейменування переважає тільки в західному регіоні, де 43,6% підтримують цю практику і 30,3% виступають проти.

У центральному, південному та східному регіонах висловилися проти 42,2%, 56,8% і 51,9%, підтримують 28,5%, 21,5% та 22,5% відповідно.

Заборону комуністичної символіки в цілому по країні негативно оцінюють 34% опитаних, у тому числі в західному регіоні – 24,5%, у центральному – 31,6%, у південному – 41,5%, у східному – 44,2%.

На підтримку заборони висловилися 32% в цілому по країні, у тому числі в західному регіоні – 45,3%, в центральному – 32,7%, у південному – 21,7%, у східному – 23,9%.

Читати такожЧому в Україні постійно перейменовують вулиці і коли перестануть

Опитування було проведено з 17 по 22 квітня 2020 року у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Дослідження проводилося методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Як раніше писав Главред, в Україні потрібно прибрати з бібліотечних полиць книги, видані під час СРСР - заради заміни їх на сучасні україномовні.

З такою пропозицією виступила голова Українського інституту книги Олександра Коваль.

Новости сейчасКонтакты