Міністр юстиції Денис Малюська розповів про плани з продажу «законсервованих» в'язниць.
Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, у Верховній Раді зареєстрований проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№3591), який дозволить не тільки продавати «законсервовані» в'язниці, але і використовувати 70% надходжень від їх продажу на нове будівництво і реконструкцію старої тюремної інфраструктури.
Законопроектом пропонується внести зміни до статей 29 і 30 Бюджетного кодексу, згідно з яким передбачається віднести до доходів загального фонду (30%) та спеціального фонду (70%) бюджету кошти, отримані від продажу, згідно з законом «Про управління об'єктами державної власності», нерухомого майна Державної кримінально-виконавчої служби України, який безпосередньо не забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій.
Читати такожМалюська похвалився відкриттям платних камер в СІЗО і озвучив розцінки«На сьогодні у нас існує 27 законсервованих в’язниць, використовувати які, наприклад, для розвантаження слідчих ізоляторів, неможливо. Крім того, за останні три роки наповнення в’язниць скоротилось і стабілізувалось приблизно на рівні 35 тис осіб. Зважаючи на це, сьогодні ми вважаємо за доцільне закрити у 2020 році 9 установ виконання покарань і «донаповнити» відповідні по режиму тюрми, оптимізуючи таким чином видатки на тюремну систем», - повідомив Малюська.
За його словами, кошти, які надійдуть до спецфонду держбюджету, будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію (реставрацію) і капітальні ремонти об'єктів Державної кримінально-виконавчої служби.
«Завдяки продажу законсервованих в’язниць, яких у нас надлишок, ми зможемо винести старі слідчі ізолятори за межі міст або у промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених та дотримання їхніх прав та зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності потреби у постійних ремонтах», - заявив міністр.
Читати такожМіністр юстиції Малюська розкритикував борщ зі столичного СІЗО
Нагадаємо, раніше ініціативу Малюськи з впровадженням в українських СІЗО платних камер жорстко розкритикувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.
За її словами, впровадження платних камер підвищеного комфорту в українських СІЗО є дискримінацією, яка обмежує заарештованих за ознакою майнового добробуту.