Мінські угоди не дозволяють повноцінно повернути Донбас під юрисдикцію України. У зв'язку з цим Києву потрібно терміново шукати альтернативу.
Таку думку в коментарі Главреду висловив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж.
"Виконання Мінська-2 не дає можливості розв'язати проблему Донбасу, лише окремі тактичні завдання, тому процес врегулювання продовжить топтатися на місці. Може, пройде ще один обмін полоненими, стане менше обстрілів, але суть залишиться та сама», - вважає Маломуж.
При цьому, за його словами, і Німеччина, і Франція втомилися не лише від процесу, що тривав на шість років, але і від відсутності альтернативи запропонованій Путіним моделі.
"Єдиний шанс розв'язати проблему - запропонувати альтернативу: створити новий широкий формат переговорів, де сторони, в рамках вирішення глобальних проблем, зможуть обговорювати і питання Донбасу - поряд з Іраном, Сирією, світовим тероризмом тощо. Поки Київ не сформулює альтернативу, це може тривати нескінченно», - вважає генерал.
Маломуж упевнений, що Росія часу не втрачатиме – вона буде діяти за двома напрямками: посилюватиме свій економічний, політичний, інформаційний, кадровий вплив на ОРДЛО і на політику України, підтримуючи проросійські партії, які в разі дострокових парламентських виборів істотно посилять свої позиції, що згодом створить ґрунт для перемоги проросійського кандидата на президентських виборах.
«Від США і Великої Британії в 2021 році ми можемо очікувати активну політичну і дипломатичну підтримку. Звучатимуть вимоги до Росії про необхідність врегулювання ситуації на Донбасі, повернення Криму, можливо, будуть додаткові санкції. Однак такий формат допомоги не зіграє вирішальної ролі в нашому протистоянні з Росією. З Туреччиною і Ердоганом слід бути обережними: вони самі дуже зацікавлені в Криму. Київ може намагатися діяти спільно з Анкарою в питанні повернення Криму, але це не той гравець, який підтримуватиме Україну в її протистоянні Росії», - вважає Микола Маломуж.
Читати такожПоганий і ще гірше: експерт назвав два шляхи вирішення конфлікту на Донбасі