Эксперт спрогнозировал, как Украина накажет граждан за использование ВКонтакте

Митинг в поддержку ВКонтакте / УНИАН

Как считает специалист, перечень способов блокировки соцсети и наказаний для украинских пользователей ВКонтакте невелик.

Дмитро Софіна, Керівник R&D Center Winstars Technology і голова Вінницької ІТ Асоціації розповів про те, як влада України зможе відстежувати тих українців, хто буде активно користуватися російськими соцмережами ВКонтакте і Однокласники.

Список способів експерт озвучив в ексклюзивному коментарі Главреду.

"Є кілька способів відстеження активних користувачів. Найпростіший спосіб - це використовувати пошукові механізми самого ВКонтакте і виявити тих, хто має відмітку міста з України та проаналізувати активність сторінки. Після чого зіставити фото і ПІБ користувача. Також є можливість автоматизувати процес збору та аналізу використовуючи так звані "парсери даних" і базові алгоритми, що дозволяють зіставляти базу фото і ПІБ з державними реєстрами. Але, на мою думку, технічно зіставити дані з базами поки не є можливим, тому, швидше за все, цим можна просто зменшити ручний відбір", ‒ розповів Софіна.

Читайте такожСтало відомо, скільки українців порушують заборону і користуються ВКонтакте

Крім того, експерт вважає, що влада України може піти на прямо співпрацю з компаніями, які надають послуги VPN-серверів (саме через них зазвичай українці й користуються заблокованими російськими соцмережами) або з операторами мобільного зв'язку / інтернет-провайдерами.

"Ще один спосіб - це співпраця з компаніями, що надають послуги VPN, через які користувачі заходять на заборонені сторінки та отримувати IP апаратів користувачів. Але найбільш реалістичний - це співпраця з мобільними операторами та інтернет-провайдерами. Менш ймовірна співпраця з браузерами (бо на них складно вплинути через відсутність доступу в межах юрисдикції України). І це означає, що провайдери можуть зчитувати заходи на сторінках ВКонтакте в межах трафіку, навіть при використанні VPN", ‒ заявив Софіна.

Проте, на думку експерта, чисто технічно перекрити доступ до російських соцмереж у влади України не вийде. А карати українців за такі проступки неможливо - через відсутність законодавчої бази.

"Однак варто відзначити, що технічно закрити доступ до ВКонтакте через VPN і іншими методами неможливо. Навіть якщо виявити факт використання, то відсутня юридична база звинувачення в користуванні мережею (тобто немає ні штрафу, ні іншої відповідальності за використання заборонених ресурсів кінцевими споживачами). Ще - сам факт доказу використання заборонених мереж самими резидентами із серії "Місія нездійсненна". Не кажучи вже про те, що отримання подібної інформації від провайдера без рішення суду можна трактувати як "отримання доказів незаконним шляхом"", ‒ підсумував Софіна.

Читати такожВ РНБО розповіли про долю ВКонтакте в Україні

ВКонтакте в Україні - що було раніше:

Новости сейчасКонтакты