Генерал рассказал об амбициозной военной операции ВСУ во время аннексии Крыма

Генерал рассказал об амбициозной военной операции ВСУ во время аннексии Крыма

Украинские военные могли взять под контроль аэродромы на ныне оккупированном полуострове, однако в последний момент получили команду отменить операцию.

Українська армія планувала взяти під контроль і утримувати кримські аеродроми та інші стратегічні об'єкти під час окупації Криму Росією в 2014 році.

Цей план був реальним, і українські військові могли його реалізувати, проте його скасували. Про це заявив в інтерв'ю Крим. Реалії перший заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Віктор Назаров, який був у складі військової делегації до Криму.

"Ті задуми передбачали наше силове втручання в Криму. Ми розуміли, що завдання досить складне і навряд чи може бути виконане на 100%. Проте взяти під контроль ключові аеродроми, ключові об'єкти, як потім було на Донбасі, це було реально. Я досі аналізую і роблю висновок, що це завдання було реальним", - зазначив Назаров.

Він заявив, що боєготових частин було більш ніж достатньо для того, щоби не лише чинити опір, але і застосовувати його.

"Затвердили те, що треба підготувати сили і засоби. Перший ешелон - це були Високомобільні десантні війська. Вони повинні були з декількох аеродромів - Дніпро, Львів, Озерне - завантажитися на Іл-76 і АН-26. Літакам було поставлено завдання "злетіти", і вони почали рухатися за вказаним маршрутом на аеродроми. Гелікоптерам було поставлено завдання доставити командування Сухопутних військ", - розповів генерал.

Підрозділи повинні були прибути на аеродроми, наближені до Криму: Кульбакине Миколаївської області, Мелітополь, Херсон. І вже звідти повинні були перекидатися на територію Криму, на аеродроми Саки, Бельбек, Кіровськ, Джанкой. І другий ешелон - сухопутний - повинен був рухатися по перешийку, брати їх під контроль.

За його словами, відповідний план на початку березня 2014 року розглядав Генштаб ЗСУ, проте пізніше його скасував начальник Генштабу Михайло Куцин.

"Аргументація прозвучала так, що ситуація і так дуже напружена, не треба її напружувати ще більше. "Все, давайте команду «відставити», всіх повертати, і нікого не відправляйте, літаки на аеродроми, підрозділи свої в казарми, і на цьому закінчуємо», – пояснив він.

Куцин поки публічно не коментував заяву Назарова.

Анексія Криму

У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.

Нагадаємо:

Повернення Криму до складу України

Новости сейчасКонтакты