Украина не подала в Интерпол соответствующий запрос на международный розыск беглого президента.
Апеляційний суд Києва дав пояснення, чому скасував заочний арешт Віктора Януковича, визнавши рішення Печерського суду про арешт президента-втікача незаконним. Виявляється, сторона обвинувачення не подала до суду необхідну документацію.
Прес-служба Апеляційного суду Києва уточнила, що заочний арешт Януковича скасовано, оскільки не доведено факт оголошення його в міжнародний розшук. Зробити це потрібно, згідно з положенням ч.6 ст. 193 КПК України.
Тобто захист Януковича зміг надати до Апеляційного суду докази, що Україна не подала в Інтерпол відповідний запит на міжнародний розшук президента-втікача. Якщо це вимогою не виконано, то суд не має права призначати в якості запобіжного заходу заходи утримання під вартою.
При цьому колегія суддів апеляційної інстанції згодна, що підозри у вчиненні Януковичем кримінального злочину обґрунтовані – як і ризики, що той може переховуватися від органів досудового розслідування.
Нагадаємо, після втечі з України проти Януковича були порушені численні кримінальні справи.
4 лютого 2015 року Верховна рада України прийняла закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України.
19 січня 2015 року Печерський районний суд міста Києва виніс заочну постанову про арешт Януковича.
27 липня 2015 року Печерський районний суд Києва дозволив проведення Генеральною прокуратурою заочного розслідування проти Януковича.
14 грудня 2016 року Печерський районний суд Києва, розглянувши клопотання Головної військової прокуратури України, постановив затримати Януковича з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно визнав Януковича винним у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни та заочно засудив його до 13 років позбавлення волі.