Мэр Киева ответил на призыв компенсировать учреждениям культуры убытки от карантина.
Мер Києва Віталій Кличко розповів подробиці про новий карантині в Києві з 20 березня. За словами Кличка, ситуація з коронавірусом в столиці дуже серйозна.
"Можу сказати як мер, ситуація в Києві критична. Якщо ми зараз не зробимо обмежень, то люди будуть кликати медиків на допомогу, медицина буде на межі колапсу. Тому лікарні зараз майже всі наповнені, і затягування з запровадженням карантину може призвести до колапсу медичної системи. Я чітко розумію, наскільки непопулярне таке рішення, але це єдине рішення, яке ми можемо зараз реалізувати. Таким же шляхом вже довгий час йдуть інші європейські країни. Нічого нового ми не придумали, ми рухаємося по протоколу, який виписаний ВООЗ", - сказав він.
Також Віталій Кличко відповів на заклик міністра культури Олександр Ткаченко компенсувати закладам культури збитки від карантину.
"Я можу сказати у відповідь пану Ткаченку, коли був загальний державний локдаун, наскільки Мінкультури фінансувало заклади культури, чекаю цифри, скільки було інвестовано, яка була підтримка. По-друге, я чув в ефірі, що бізнесмени кажуть, що закуплено багато продуктів і т.д. дуже добре, що ми говоримо про продукти, а не про життя. Я хотів би нагадати, щоб не сталася така ситуація, коли в рефрижераторах зберігали тіла людей, загиблих від коронавірусу в Нью-Йорку", — сказав Кличко, передає Україна 24.
Зазначимо, у Києві запроваджують суворий карантин з 20 березня до 9 квітня.
Під час карантину в Києві буде заборонена:
робота закладів культури (будуть закриті кінотеатри, театри, музеї, концертні зали),
робота торгово-розважальних центрів (крім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії),
проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на 1 особу),
проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших),
присутність глядачів на спортивних змаганнях (останнє стосується великого футбольного матчу, який відбудеться в Києві 18 березня).
Що буде дозволено під час карантину в Києві з 20 березня:
заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос,
працюватимуть - при дотриманні строгих норм і без роботи кафе-автозаправні станції,
перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Так само і фітнес, і спортивні зали, але без групових занять,
працюватимуть дитячі садки,
школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно,
всі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу,
приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Крім підприємств критичної інфраструктури,
громадський транспорт столиці працюватиме в звичайному режимі, але з дотриманням суворих норм перевезення пасажирів і масочного режиму і з заповненістю місць для сидіння на 50%.
Коронавірус в Україні - про що раніше повідомляв Главред:
Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що епідеміологічна ситуація в країні залишається складною. Хвиля коронавірусу, швидше за все, триватиме до квітня. Однак на даний момент немає передумов введення жорсткого карантину в Україні.
Раніше віце-спікер ВР Олена Кондратюк говорила про те, що Верховна Рада, Кабмін або РНБО повинні провести екстрене засідання з питань епідеміологічної ситуації в країні. На її думку, влада повинна розробити план по введенню нового локдауну в Україні.