Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що жодна іноземна держава не має права диктувати Україні, яким чином організовувати громади, райони чи області, інакше це буде розцінено як втручання у внутрішні справи нашої держави.
"Моя принципова позиція і офіційна позиція МЗС для всіх, хто, не шкодуючи метафор, розганяє фейки: жодна іноземна держава не має права диктувати Україні, яким чином організовувати громади, райони чи області. Для нас абсолютно неприйнятні будь-які втручання іноземної держави у внутрішні справи України", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Як приклад міністр навів інформацію щодо Берегівського района Закарпатської області, яку вже кілька днів українці активно обговорюють у соцмережах. Він підкреслив, що факти про створення Берегівського району на догоду інтересам Угорщини – це абсолютний фейк.
Читати такожНа Закарпатті чоловіка ледь не віднесло течією річки в Угорщину"Правда: Берегівський район вже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Зараз мова йде лише про приєднання до нього Виноградівського району в межах реформи. Рішення про приєднання цього району приймало не МЗС. Адміністративно-територіальна реформа - не питання МЗС", - написав міністр.
За словами Кулеби, ніяких домовленостей під час його візиту в Будапешт не було укладено, і це є також фейком, який розповсюдили українські ЗМІ.
"Ніякі такі зобов'язання під час мого візиту в Будапешт я не брав. МЗС не веде жодних переговорів ні з однією країною щодо створення "національних" районів або округів. Такі переговори суперечили б Конституції, законодавству і національним інтересам України", - підкреслив він.
Як відомо, інформація почала поширюватися після того, як Міністерство громад і територій оприлюднило проекти майбутніх районів України в рамках адміністративно-територіальної реформи, де Берегівський і Виноградівський райони збиралися приєднати до різних територіальних одиниць.
Нагадаємо, за словами міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, в червні три спільні комісії України і Угорщини повинні узгодити кроки, які вирішать спірні питання у відносинах двох країн.