Эколог назвал причину сильных пылевых бурь в Украине

По Украине “ударили” сильные пылевые бури из-за уничтожения посадок, сообщил эколог / УНИАН

Последствия пылевых бурь в нашей стране могут быть катастрофическими, предупредил эксперт.

Еколог, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко повідомив, що причина сильних пилових бур в Україні – знищення посадок (полезахисних смуг).

За посадки зараз ніхто не відповідає, тому українцям доведеться жити з пиловими бурями, розповів експерт під час чату на Главреді.

Співрозмовник попередив, що наслідки пилових бур будуть катастрофічними, оскільки картоплі та пшениці необхідна волога та захист від суховіїв.

“За часів товариша Сталіна (радянський диктатор Йосип Сталін – Ред.) було прийнято та  профінансовано План перетворення природи. Цим планом багато у чому були реалізовані пропозиції видатного вченого Докучаєва (Василь Докучаєв – Ред.) щодо створення полезахисних смуг (посадок)", – розповів експерт.

Борейко додав, що до 70-х років ці смуги розрослися, стали потужним заслоном на шляху сильних вітрів, ефективно затримували вологу на полях, і завдяки цьому врожайність підвищилася, а пилові бурі припинилися.

“Коли у 1990-х роках розігнали колгоспи та радгоспи, то наш "розумний" уряд не подумав про лісопосадки на полях. Вони виявилися "нічиїми": ніхто за них не відповідав, ніхто за ними не доглядав, ніхто їх утримання не фінансував, ніхто не охороняв", – додав еколог.

Читайте такожЕколог попередив, коли Україні загрожує голодЗа його словами, оскільки посадки ніхто не охороняв, то понаїхали чоловіки з сокирами-пилками та все порубали, особливо у степових областях.

"Тому у квітні цього року ми вперше зіткнулися з таким явищем, як сильні пилові бурі", – підкреслив експерт.

Нагадаємо, у квітні на частині території Київської області та у Києві були сильні пилові бурі. Експерти говорили, що пилові бурі в Україні виникли через крайню ступінь розораності земель.

Автор: Екатерина Присяжнюк
Новости сейчасКонтакты