Колишній депутат російської Держдуми, опозиціонер Ілля Пономарьов висловив думку, що мотивацією президента РФ Володимира Путіна є меркантильність і прагнення увійти в історію.
"Головна мотивація Путіна "по життю" - грошова, меркантильна. Але в той же час у нього є певні амбіції, пов'язані з тим, як він увійде в історію. А він дуже хоче увійти в історію як людина, яка повернула назад розпад Радянського Союзу", - сказав він під час чату в Главреді.
За словами Пономарьова, в даному контексті хорошим прикладом може послужити Крим, оскільки анексія українського півострова спровокувала сплеск популярності Путіна всередині Росії.
Втім, зазначив російський опозиціонер, позиції глави Кремля слабшають і новим ефективним способом могла стати Білорусь.
"Білорусь могла б бути дуже суттєвим просуванням до цієї мети. А, крім того, це був би дуже гарний спосіб залишитися при владі. Так, Путін легалізував можливість залишитися на черговий (шостий) президентський термін, але це якось негарно. Це - запасний варіант. А от якби вдалося реалізувати сценарій об'єднання Росії та Білорусі, це було б красиво. Тому Путін і буде рухатися в цьому напрямку", - підсумував співрозмовник.
Читати такожНімеччина Навальним шантажуватиме РФ по Північному потоку-2 - Пономарьов
Ризик розвалу Російської Федерації дійсно існує, вважає експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса. Однак подібний сценарій невигідний Україні.
Директор аналітичного центру Третій сектор-політолог Андрій Золотарьов, вважає, що зараз можливість розвалу РФ є абсолютно гіпотетичною. При цьому для української держави це був би якщо не апокаліптичний, то дуже важкий сценарій.
Раніше керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко спрогнозував імовірність розпаду Російської Федерації. Він заводно проаналізував, що це дасть Україні.
Нагадаємо, експерт спрогнозував, коли Росія почне " розходитися по швах". Україні загрожує наплив мігрантів з РФ, вважає військовий експерт.
Перед цим російський політолог Дмитро Орєшкін говорив Главреду, що найближчим часом розпад РФ малоймовірний, а у перспективі найближчого покоління, тобто 25 років-майже неминучий.