Случаи манипуляции темой защиты окружающей среды в Украине участились – эколог

Людмила Цыганок / facebook.com/LudmylaCyganok

Некоторые акции протеста в области экологии являются инструментом для политической и экономической расправы, отмечают эксперты.

В останні кілька років в Україні почастішали випадки маніпуляції активістами темою захисту навколишнього середовища з метою політичної або економічної розправи. Таку заяву зробила президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок, пише УНІАН.

"Наша асоціація неодноразово піднімала це дуже незручне, але дуже важливе для суспільства питання. Останні кілька років добрі наміри захисту навколишнього середовища змішуються з купою маніпуляцій від людей, які називають себе професіоналами. У той же час, коли ми починаємо заглиблюватися і шукати джерела, де якийсь експерт або активіст бере інформацію, то виявляється, що за цим нічого не стоїть, крім якихось спеціальних цілей», - заявила вона.

За її словами, така ситуація з дезінформацією громадян породжує ризики для суспільства, адже ті, хто дійсно намагаються поліпшити якість навколишнього середовища все більше занурюються в хаос маніпуляцій. Таким чином, дуже важко відрізнити, де правда, а де йде боротьба економічних і політичних інтересів.

Як наслідок - вирішення реальних проблем захисту навколишнього середовища відходить на другий план, додала вона.

Деякі псевдо-експерти або активісти в галузі екології, а також акції протесту є інструментом для політичної та економічної розправи.

«У більшості випадків це елемент політичної або економічної боротьби. Основною ознакою є те, що як тільки припинився інтерес у мітингах, то ці активісти зникають дуже часто взагалі з інформпростору. Тобто це одноразові акції. Звичайно є і хороші приклади, коли об'єднання роками борються за поліпшення», - додала вона.

Циганок впевнена, що для того, щоб протидіяти таким явищам маніпуляцій потрібно звертатися до професійних джерел, які можуть роз'яснити наскільки справедливою є та чи інша вимога активістів.

"Наступний крок - хоч він не дуже популярний, але це системна робота з екосвідомістю людей. Тому що чим більше буде роз'яснювальної інформації в правдивому форматі, чим більше буде рівень розуміння і знання у населення, тим менше буде маніпуляцій», - додала вона.

Як повідомлялося, раніше вчена рада Національного університету біоресурсів і природокористування України заявила про поширення недостовірної інформації щодо навмисної вирубки дерев у Ботанічному саду НУБіП України. Там заявили, що псевдо-екологи навмисне однобоко інформують громадськість України про діяльність установи.

Автор: Олег Макаров
Новости сейчасКонтакты