На ринку працевлаштування за кордоном існують фальшиві агентства, через які українців можуть обдурити з оплатою і умовами роботи, якщо вони погодились на нелегальну роботу. Про це сказала експерт з ринку праці Тетяна Пашкіна в коментарі УНІАН.
За словами експерта, на іноземному ринку працевлаштування існує так звана «піна», тобто фальшиві агентства. Вони переконують українців у тому, що виїхавши на заробітки нелегально, можна заробити більше. Але насправді такі випадки закінчуються плачевно.
"Велика проблема наших людей - це небажання читати документи. У нас дуже багато розповідають про офіційне працевлаштування і про те, з чим можуть зіткнутися громадяни, погоджуючись на нелегальну працю. Тим не менш, завжди знаходяться ті, хто вважає, що ризики не настільки великі і в підсумку отримують тільки проблеми від цієї ситуації. Люди часто не знають, куди дивитися, куди подітися, і діють на свій страх і ризик», - зазначила Пашкіна.
На думку екперта, українці погоджуються на нелегальну роботу за кордоном "не від хорошого життя", це продиктовано швидше фінансовими причинами. Але в той же час, вигоди від такого працевлаштування в нинішній ситуації експерт не бачить. "Люди, які туди їдуть, трошки відчайдушні», - додала вона.
Внаслідок коронакризи Європа в даний час переживає серйозне зростання безробіття, тому в українців мало шансів там працевлаштуватися, зазначає Пашкіна. Відкриті для співпраці тільки сусідня Польща і частково Чехія. При цьому гарантії оплати праці мають тільки офіційно працюючі.
"Тільки якщо ви офіційно працевлаштовані, то вам нададуть медичну картку та інші радощі життя. А інакше - ночувати вам на лавочці. І якщо когось із нелегальних заробітчан виявили, то роботодавець намагається зробити вигляд, що він нічий», - сказала вона.
Нагадаємо, Європа внаслідок зростання внутрішнього безробіття посилила контроль на кордоні, що призвело до збільшення кількості депортацій нелегально працюючих українців.
Експерти застерегли українців від спроби виїхати за кордон на нелегальну роботу, оскільки існує ризик несплати або неповної оплати за виконану роботу. Також можливий варіант невиконання приймаючою стороною обіцяних умов проживання заробітчанина. Також у нелегала можуть забирати паспорт, нібито на реєстрацію та оформлення, і не повернути його, тоді людина стає фактично прикутою до цієї роботи.