Украинский посол обвинил президента Германии в попытке цинично "обелить" Северный поток-2

Андрей Мельник обвинил президента Германии в попытке обелить Северный поток-2 / посольство Украины в Германии

Высказывания Штайнмайера относительно исторической памяти вызвали в Украине откровенное удивление и настоящий шок, заявил наш посол в ФРГ Андрей Мельник.

Україна рішуче виступає проти спотворення історії нацистської окупації, а також спроб виправдати добудову скандального газопроводу Північний потік-2, заявив український посол у ФРН Андрій Мельник у відповідь на слова президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра.

«Висловлювання федерального президента щодо історичної пам'яті викликали в Україні відверте здивування і справжній шок. Адже таким чином, по суті, підхоплюється десятиліттями нав'язуваний російською пропагандою наратив про те, що нібито Німеччина повинна нести свою історичну відповідальність і спокутувати свою провину за варварські злочини нацистської окупації тільки перед Росією», - розповів Мельник у коментарі Укрінформ.

Зазначимо, в інтерв'ю газеті Rheinische Post федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловився за добудову газопроводу Північний потік-2, назвавши «енергетичні відносини майже останнім містком між Росією і Європою, який залишився після істотного погіршення взаємин» між ФРН і РФ в останні роки.

Водночас як аргумент президент Німеччини заявив, що для німців важливий «ще один зовсім інший вимір - погляд на дуже мінливу історію з Росією». Він нагадав, що 22 червня виповнюється 80-та річниця німецького нападу на Радянський Союз, що жертвами війни стали понад 20 мільйонів людей у колишньому СРСР.

Так от, на думку посла України в Німеччині, таке трактування, коли СРСР автоматично прирівнюється до Росії, є «абсолютно неприпустимим спотворенням історії і прямим ігноруванням непомірних жертв інших народів», насамперед українців, які входили до складу Радянської держави і під час жорстокого панування гітлерівської Німеччини зазнали величезних людських втрат і зазнали тотального знищення.

Мельник уточнив, що в цьому сенсі українська сторона офіційно ініціює проведення урочистого засідання бундестагу з нагоди 80-річчя нападу Німеччини на СРСР. Він додав, що 22 червня 1941 року не Москва, а саме українські міста зазнали масованих ударів люфтваффе: цілями бомбових ударів стали Київ, Житомир, Одеса, Севастополь, інші цивільні об'єкти.

Також глава дипломатичної місії зазначив, що Штайнмаєр цинічно використовував чутливу тему заради "відбілення" Північного потоку-2.

«Саме ось цей "ширший контекст" і варто було б мати на увазі, перш ніж цинічно використовувати настільки чутливі історичні аргументи заради відбілювання Північного потоку-2, який вже в наші дні несе в собі пряму загрозу нової гарячої фази російської агресії, яка не припиняється ні вдень, ні вночі вже сьомий рік поспіль і несе невимовну біль та страждання на українську землю», - заявив посол.

Північний потік-2 - про що йшлося раніше:

Автор: Адриана Бубновская
Новости сейчасКонтакты