Передача Білоруссю бойовиків ПВК Вагнера Росії всупереч усім домовленостям стала важким ударом по відносинам України та Білорусі. Цей фактор, а також нічим не обґрунтовані звинувачення Олександра Лукашенка на адресу Києва, призвели до того, що було прийнято рішення про відкликання посла у Білорусі Ігоря Кизима з метою проведення консультацій.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє пресслужба МЗС.
За його словами, Київ не має наміру здавати свої національні інтереси і, незважаючи на відкликання посла у Білорусі, буде продовжувати захищати права своїх громадян на території цієї країни.
"Запевняю, що ми будемо жорстко захищати свої національні інтереси. При цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на нашу здатність забезпечувати права і законні інтереси громадян України на території Білорусі", - сказав Кулеба.
Також глава українського зовнішньополітичного відомства назвав причини такого кроку - це видача Мінськом бойовиків ПВК Вагнера, до яких має претензії українське правосуддя, і низка не підкріплених фактами заяв Лукашенка про втручання у білоруські вибори з території Української держави. Читати такожБілорусь зриває видачу Україні бойовиків ПВК Вагнера: журналіст назвав причину
Крім того, Київ насторожує намір Мінська залучити Росію до врегулювання внутрішньополітичного конфлікту у Білорусі.
"Якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому випливають з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії і ОДКБ до врегулювання ситуації у Білорусі", - підкреслив Кулеба.
Наостанок голова МЗС України додав, що всі вищевикладені факти призвели до дій Києва щодо кардинального перегляду відносин з Мінськом. Читати також"Ми не знаємо, на що вони здатні": Лукашенко заявив про війну і чекає капостей з України і Росії
Нагадаємо, в неділю, 16 серпня, Олександр Лукашенко на провладному мітингу у Мінську заявив, що Латвія, Литва, Польща та Україна "наказують" Білорусі провести перевибори президента країни. Політик заявив, що влада не має наміру йти на поводу у інших країн.
Додамо 14 серпня Білорусь видала 32 бойовика ПВК Вагнера Росії, серед них, як при затриманні стверджували у Мінську, були українські громадяни. Україна і Білорусь проводили консультації про видачу найманців Києву, проте домовленості провалилися.